Nejdražší auto světa: dynamické, luxusní, elegantní La Voiture Noire od Bugatti

Buggati opět zvýšilo laťku svého místroství ve výrobě aut a představilo La Voiture Noire

Letošní autosalon v Ženevě odhalil skvost od Bugatti s názvem La Voiture Noire. Provedený na zakázku pouze v jediném kuse, celý zahalený do černé, je příkladem toho, co všechno tato značka dokáže zvládnout. 

Jedinečný design vychází z jiných modelů Bugatti. Inspirován klasikou 57SC Atlantic, často považovanou za jedno z nejkrásnějších aut všech dob. Vzdává hold jednomu exempláři, z původních čtyř, který se ovšem záhadným způsobem nenávratně ztratil. Vzhledově ovšem připomíná spíše Chiron, které bylo vyrobeno i ve speciální edici k 110. výročí značky. 

Kvalitní ruční práce se odráží v jednotlivých karbonových komponentech. Hladká, vysoce lesklá karoserie je strukturovaná pouze v detailech, kde se objevuje jemná struktura vláken. 

Celý tvar ovšem působí jako jednolité umělecké dílo, kdy jeden prvek přirozeně přechází do druhého. Rozšířená přední část auta a typický výběžek vedoucí od zadní části přes střechu, opět odkazuje přímo na Bugatti 57SC Atlantic. Nárazníky plynule navazují na karoserii a čelní sklo působí, jako by bylo z jednoho kusu s postranními okny, takto připomíná kryt helmy.

Dokonalý materiál skrývá srdce celého vozu, konkrétně ikonický 16 – válcový motor o 8 litrech, který je jedinečným mistrovským dílem v automobilovém světě a určitě stojí za to se o něm zmínit. Toto extrémně silné sportovní auto s šesti výfuky, nabízí zároveň pohodlí luxusní limuzíny, hodí se tedy i na dlouhé cesty.

Na ženevském autosalonu je možné vidět tento model ještě do 17. března 2019. Pak si jej už odveze nový majitel, který za něj zaplatil rekordních 16,7 milionů eur, čímž ho pasoval na nejdražší automobil světa. I když automobilka oficiálně neprozradí, o koho se jedná, spekuluje se o tom, že je to Ferdinand Piëch, bývalý předseda a výkonný ředitel skupiny Volkswagen.

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.