Zdroj : Steven Chilton Architects

Čína se dočká jednoho z architektonicky nejkrásnějších divadel

Steven Chilton Architects přišli s nádherným architektonickým designem pro divadlo v čínskem Wuxi. Budova divadla vytváří dojem že je skrytá v lese tenký bílých sloupu, které podepírají zlatavou střechu připomínající listoví.

Zdroj : Steven Chilton Architects

Divadlo Wuxi Show Theater se má otevřít v prosinci 2019, místo zde najde až 2 000 diváků a poskytne domov pro novou show belgického divadelního režiséra Franca Dragoneho, který je nejznámější pro svou produkci zvanou House of Dancing Water.

Vzhled v podobě bílých sloupů obklopující kruhovou budovu, ja navržen tak, aby architektonicky co nejvěrněji připomínal národní park s bambusy. Národní park se nachází nedaleko města a může pochlubit jedním z největších bambusových lesů v zemi.

Zdroj : Steven Chilton Architects

Bíle sloupy připomínající bambus rámují všechny vchody do divadla, sloupy pak doplňuje baldachýn ze zlatě eloxovaných hliníkových žaluzií uspořádaných v náhodných formacích, vytváří tak kruh nad polem sloupů jako listy v korunách bambusového háje.

Zdroj : Steven Chilton Architects

Sluneční světlo, které se bude prosvítat skrz geometrii žaluzií, vytvoří po celý den proměnlivý vzor světla, který návštěvníkům vytvoří dynamický zážitek.

Samotné divadlo bude umístěno v kulaté budově za sloupovým lesem, pokryté “záclonovými” zasklenými stěnami s bílými a zlatými pruhy, které budou odrážet okolní bílé vzpěry.

Zdroj : Steven Chilton Architects

Po setmění bude divadlo vypadat o to působivěji, když bude za tmy ze spodu osvětleno, kulturní centrum se tak změní v zářící maják.

Zdroj : DEZEEN

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.