Zdroj : DEZEEN

Futuristické divadlo v Číně bude pokryto geometrickými zámkovými betonovými panely

Architekti Stevena Chiltona navrhli klenuté divadlo v čínském Kantonu, které se bude podobat puzzlovité kouli s ornamenty vyřezanými do slonoviny.

Divadlo s kapacitou 2 000 míst budou obklopeny vrstvami ofsetových kruhových otvorů, které se od první vrstvy zmenšují až plynule exteriér přechází do interiéru.

Zdroj : Steven Chilton Architects

Budova je navržena tak, aby připomínala čínskou puzzle kouli – tyto složitě zdobené ozdoby jsou vyrobeny ze soustředných koulí vyřezaných z jednoho kusu slonoviny. Řešení jednoho vyžaduje otáčení každé koule uvnitř, dokud se otvory nepropojí.

Architekti Stevena Chiltona se sídlem v Londýně použili generativní designový software k vytvoření vzájemně propojených tvarů obkladových panelů.

Zdroj : Steven Chilton Architects

“Chtěli jsme zakrýt kulovitý tvar s omezeným množstvím daných velikostí panelů a tvarů, abychom zvýšili rychlost a kvalitu výroby a zároveň zkrátili dobu potřebnou pro výstavby. Také jsme chtěli vyvinout přístup, který by nám umožnil zachytit složitost a diferenciální pórovitost, která je charakteristická pro skutečné puzzle koule, ale způsobem, který by korespondoval se specifickými požadavky divadla.” vysvětlil architekt.

Zdroj : Steven Chilton Architects

Širší mezery ve středu panelů umožní filtrování denního světla do haly z vchodu. Směrem k vrcholu kopule bude fasáda uzavřenější, aby se zabránilo slunečnímu prosvítání a udržení divadla od přehřívání.

Zdroj : Steven Chilton Architects

Po dokončení bude Divadlo Puzzle Ball pořádat stálé představení založené na místní kultuře.

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.