Notre-Dame ještě ani nestihl pořadně vyhasnout a designéři si už mnou ruce nad alternativními designy věží
Zdroj : Instagram, Autor : David Deroo

Notre-Dame ještě ani nestihl pořadně vyhasnout a designéři si už mnou ruce nad alternativními designy věží

Mrkni na seznam bizarních designu střechy a věže na nedávno vyhořelé katedrále Notre-Dame

Určitě nikomu neunikla horká novinka o požáru ve francouzské katedrále Notre-Dame. A protože Francouzi jsou hrdý národ, tak francouzský premiér vyhlásil soutěž o návrh vybudování nové střechy s věží. Zpráva se mezi designéry a studia rozšířila rychleji než oheň na střeše zmíněné katedrály. Dnes můžeš obdivovat, nebo nevěřícně koukat na kreace některých studií. Máme tu pro tebe 7 konceptů, které designéři myslí zcela vážně. 

Studio Fuksas

Italští architekti Massimiliano a Doriana Fuksas navrhli doplnit katedrálu o moderní střechu a věž z křišťálu Baccarat, která by v noci svítila.

“Křišťálový spirální symbol křehkosti historie a spirituality. Světlo jako symbol nevýznamnosti.”

Mathieu Lehanneur

Francouzský designér Mathieu Lehanneur navrhuje nahradit věž ne replikou toho, co bylo postaveno před 150 lety, ale vytvořit imitaci požáru.

“Provokativně jsem navrhl, aby se střecha s věží postavila tak, jak byla, následujíc ty nejkonzervativější lidi, ale tak jako to bylo minulý týden!”

„Miluji tuto myšlenku zamrzlého momentu v historii, která tak může zůstat po staletí. Projekt je monumentální stálý plamen pokrytý zlatými listy. Pro mě je to způsob, jak zachytit katastrofu a proměnit ji v krásu, přeměnou efemérnosti na stálost . “

Vizumatelier

Bratislavské studio Vizumatelier navrhuje křehkou věž, s paprském světla, který svítí vzůru.

“V gotických dobách se stavitelé snažili dosáhnout na nebesa. Viollet le Duc si to vyzkoušel již v 19. století a přiblížil se. Teď je možné, aby se doopravdy stalo,” řeklo studio.

Kiss The Architect

Kyperský architektonický ateliér Kiss Architect navrhl přestavbu věže s eklektickou směsí oblouků a koulí ovinutých kolem centrálního schodiště.

Návrh je de-factp přepracováním jiného konceptu tohoto ateliéru “A Foolish Folly”, umístěného na vrcholu katedrály.

https://www.instagram.com/alexandre_fantozzi/?utm_source=ig_embed

AJ6 Studio

Architektonické AJ6 Studio ze São Paulo si představuje střechu s věží Notre-Dame postavenou celou z barevného skla vyobrazujicí náboženské motivy z tohoto období.

„V gotice je časté spojení země s oblohou a uvnitř katedrály se přirozené osvětlení násobí s barvami přes filtr krytu v barevném skle,“ vysvětluje Alexandre Fantozzi, kreativní partner ve studiu.

Zdroj : Instagram, Autor : Alexander Nerovnya

Alexander Nerovnya

Ruský architekt Alexander Nerovnya navrhuje kombinaci plně prosklené střechy s tradičnější strukturou věže.

“Když lidé přijdou k katedrálu prohlédnout, budou cítit silné spojení s historií, která spojuje starověké a moderní části dohromady,” vysvětlil Nerovnya.

David Deroo

Francouzský architekt a umělec David Deroo vytvořil design pro “idealistickou reprezentaci toho, jak by mohla být Notre-Dame znovu postavena”. Vizualizace ukazuje modernizovanou verzi střechy a věže, která zachovává většinu původních forem.

“Mezi uznáním minulosti a inovací naší doby by mělo být dosaženo zlatého středu,” řekl Dero

Další článek, který by tě mohl zaujmout : Futuristické divadlo v Číně bude pokryto geometrickými zámkovými betonovými panely

Zdroj : DEZEEN

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.