Taohuayuan House: nejdražší nemovitost v celé Číně

Luxusní sídlo z dálného východu ti předvede to nejlepší z asijské kultury

Představujeme ti dům snů, který se nenachází v USA nebo Evropě, tentokrát jde o čistý luxus z dálného východu. Komplex nese název Taohuayuan House a je hodnocen jako nejdražší nemovitost svojí kategorie v Číně.

Mlhou zakryté rybníky a dřevěné mosty tvoří hranice tohoto nádherného sídla, které se nachází uprostřed jezera Duzhu v Suzhou, na soukromém ostrově. Díky své lokalizaci se Taohuayuan House stává opravdu populární a je nyní nejdražším domovem v Číně, prodávaným za 1 miliardu juanů (téměř 154 milionů dolarů).

Panství Taohuayuan je v Číně populární, také díky skutečnosti, že dům byl postaven v souladu se zákony feng-shui. Na pozemku nalezneme okouzlující kanály, svěží zahrady a mosty. Design domu je inspirován městem Suzhou a jeho typickou zahradou, které je na seznamu světového dědictví UNESCO.

Rezidence se rozléhá na pozemku o rozloze 1,6 akrů a pojmenování Taohuayuan je také velmi příhodné, jelikož v mandarínštině to znamená utopie.

Trvalo tři roky vybudovat celou rezidenci, ve které teď nalezneme například až 32 pokojů s 32 koupelnami. Navíc jsou všechny pokoje orientovány na jih, aby zachytily maximum přirozeného světla a také malebný výhled na jezero Dushu.

Rezidence byla vybavena nejen klasickým čínským nábytkem, ale také opravdovými uměleckými díly, nalezneme zde obrovský vinný sklep a nebo nekonečný bazén, který spojuje zahrady s jezerem.

Mimo dům tvoje oči potěší například skály, typická flóra i opravdový vodopád. Je vidět, že na domě si nechali opravdu záležet. Vše je navrhnuto a postaveno vzhledem k asijským tradicím, například voda zde reprezentuje světlo a komunikaci.

Ze zahraničí se již ozvalo mnoho potenciálních kupujících, propadli tak bezkonkurenčnímu kouzlu rezidence a to i za tak vysokou cenu.

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.