Zesnulý Karl Lagerfeld navrhoval také interiéry. Znáte tyto?

Excentrický německý návrhář Karl Lagerfeld byl nepřehlédnutelný nejen díky svým bílým vlasům staženým do ohonu, tmavým slunečním brýlím a černým koženým rukavicím, ale především měl talent a uměl šokovat. Zemřel 19. února 2019, v ten den přišel svět o velkou osobnost.

Byl neskutečně všestranný a průlomový, přitom odmítal používat mobilní telefon nebo e-mail. Je všeobecně známo, že navrhoval oděvy a boty, ale věnoval se také návrhům kostýmů, brýlí, porcelánu a v neposledním i bytových interiérů.

Jeden z jeho posledních projektů je stejně velkolepý, jako byl on sám. Však posuďte sami.

Zdroj : bocadolobo.com

Les Grands Appartements, jak se velký apartmán nazývá, můžete najít v luxusním Hôtel de Crillon v jedné z nejdražších pařížských čtvrtí. Jedná se vlastně o dva apartmány, které se dají pronajmout i zvlášť. Hotel má více zajímavých apartmánů, jako – Suite Marie-Antoinette a Suite Bernstein, ovšem Les Grands Appartements patří k těm nejkrásnějším. Práce slavného návrháře povznesla hotel ještě o úroveň výše.

Zdroj : bocadolobo.com
Zdroj : bocadolobo.com

Po čtyřleté rekonstrukci hotel v roce 2017 opět otevřel a uchvátil svou úžasnou transformací. Chloubou budovy jsou právě interiéry apartmánu od Karla Lagerfelda, kde je znatelný jeho vztah k historii, o kterou se tak zajímal, v tomto případě především jeho vášeň pro starožitnosti 18. století.

Zdroj : bocadolobo.com

Návrhář v jednotlivých pokojích použil neutrální barvy jako béžovou nebo šedou, ale hrou s materiály, jejich texturami, vrstvami a výběrem nábytku i doplňků, se z celku stává mistrovské dílo. Klenotem jsou i křišťálové lustry s pečlivě vybíranými krystaly, nebo také šatna, která se odhalí až v momentě, kdy se stiskne tlačítko u posuvné knihovny. Fotografie na zdech pocházejí přímo od Karla Lagerfelda z období, kdy se fotografování věnoval, a završují celkový luxusní dojem z celého interiéru.

Zdroj : bocadolobo.com

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.