7 věcí, které potřebujete vědět o Off-White ™

Kolik toho víte o jedné z předních značek streetwearu?

Off-White c/o v čele s Virgile Ablohem se stala jedním z předních domů v módním průmyslu, a všichni o značce mluví nebo o ní alespoň slyšeli. Nicméně kolik toho skutečně víte o této streetwerové značce. Pokud teprve nakukujete do hypebeast komunity, tak považujte tento článek za iniciační průvodce…povíme si totiž vše co byste měli znát.

Značka Off-White ™

Milánská značka Off-White se stala jednou z nejrychleji rostoucích značek na světě v rámci hypu, který vypukl od jejího založení ke konci roku 2013. Ačkoli je značka streeatwear, tak v poslední době není lehké jí do toho stylu zařadit, kvůli řadě experimentů a také vysokých cen za navrhnuté kousky. Abychom pochopili značku musíme nejdříve pochopit jejího návrháře, mozkem značky jak už jsme zmínili je Virgil Abloh a od něj také začneme.

Virgil Abloh

Virgil Abloh je nepochybně mužem mnoha talentů, sám se tituluje jako grafický návrhář, DJej, architekt a designér. Přesto všechno je známým faktem že Virgil Abloh zastává pozici kreativního návrháře pro Kanye Westa. Jak přesně? To nikdo neví, možná mu radí jak se oblíkat protože to Kanye sám nezvládá. Off-White vznikla jako fuze Ablohových dovedností, kde se setkává jeho architektonické nadaní s jeho návrhářskými a tak dále.

Kdo ale byl Virgil Abloh před tím, než se obdaroval všemi tituly? Narodil se v Rockfordu v Illinois, kde studoval inženýrství následně pak začal chodit na technologický institut v Illinois, kde získal svůj titul architekta. A Illionois bylo právě místo kde získal svojí adoraci pro vytváření strukturálních forem, která je patrná svým způsobem v každém jeho návrhu doposud.

Historie Oblečení Off-White ™ a Pyrex

Virgil již v minulosti vytvořil značku aby re-vizualizoval streetwear do svojí podoby. Už jste slyšeli o značce Pyrex Vision? Pyrex Vision byl Virgilovo první pokus o streetwear značku, která je velmi známa pro svoje logo na zadní straně košil, mikin a dalších kousků doprovázené společně s číslem basketbalové hvězdy Micheala Jordana 23. Ačkoli měla značka celkem krátkou životnost, tak i přesto se stala esenciální odrazovou plošinou pro další Virgilovo pokrok při vytváření značky, kterou dnes všichni tak dobře známe : Off-White.

Mezi těmito dvěma značkami bylo již od začátku jasné spojení. Když Vergil po měsících hypování svých fanoušků vypustil svojí první řadu oblečení pod křídly Off-White, byla vidět určitá podobnost. Logo Off-White bylo umístěno na stejné pozici na zádech jako původní Pyrex Vision. Kromě toho název první řady sdílel stejný název jako název první řady od Pyrex a to :

‘The Youth Will Always Win’

Virgil Abloh

To samozřejmě navnadilo fanoušky, jelikož bylo patrné že Off-White vzniklo ze sérií pokusů a omylů a stane se v průběhu času opravdu velkou značkou.

Off-White™ Logo

Logo Off-White se stalo ve světě mody ikonickým, vídáme ho na všech kusech oblečení od této značky a je už ve světě streetwearu nezaměnitelné. Na rozdíl od mnoha obchodních domů, které se zaměřili na tvorbu originálního loga, Virgil Abloh na to šel opačným způsobem. Využil grafiku, kterou již všichni dobře známe a můžeme ji vidět na mnoha místech ve městech: černé a bíle pruhy.

Pruhy jsou nám dobře známy ze silničních přechodů, výstražných značek a ve spoustě jiných oblastech života včetně značek jako Adidas. Tím že používá takto jednoduchou grafiku, určitým způsobem asociuje naše spojení se značkou jakmile jsme o ní už dozvěděli. I když ne všichni v pruzích uvidí spojení se značkou Off-White, fanoušci streetwerového oblečení určitě ano a to zajisté stačí, že? To vypadá jako docela chytrý tah, využít něco, co vidíte v podstatě všude kolem sebe a připnout k tomu svoje jméno, na rozdíl od vytvoření svého vlastního loga, které bude jen na vaší produkci. Jediným avšak nemalým problémem, který vzniká s tak jednoduchou grafikou je obtíž s ochrannou známkou. To umožňuje spousta jiným značkám svobodně využívat zpopularizované motivy.

Logo svojí jednoduchostí očarovalo fanoušky (tričko Off-white ™ s logem a pruhy na zádech) se staly hitem a velmi brzy se rozprodali.

Úspěch Off-White ™

Netřeba dodávat, že Off-White je obrovský úspěch. Značka má nyní kombinaci 14 koncesí a obchodů v 8 zemích, včetně jejich obchodů v Hong Kongu, Singapuru, Torontu a Tokiu. Podívejte se na níže uvedený seznam krmených obchodů a koncesí.

BEIJING: OFF-WHITE C/O VIRGIL ABLOH™ Beijing Galeries Lafayette, 110 Xidan N St, Xicheng

HONG KONG: OFF-WHITE C/O VIRGIL ABLOH™ Hong Kong, Unit G05, G/F, No. 9, Queen’s Road Central

HONG KONG: OFF-WHITE C/O VIRGIL ABLOH™ Hong Kong, Causeway Bay, Paterson Street 51

LONDON: OFF-WHITE C/O VIRGIL ABLOH™ London Selfridges, 400 Oxford Street W1A 1AB

MANCHESTER: OFF-WHITE C/O VIRGIL ABLOH™ Manchester- Selfridges, 1 Exchange Square Central M3 1BD

NEW YORK: OFF-WHITE C/O VIRGIL ABLOH™ 51 Mercer Street, 10013, NY

PARIS: OFF-WHITE C/O VIRGIL ABLOH™ Galeries Lafayette Haussman, 40 Boulevard Haussmann, 75009 Paris, Francia

SEOUL: OFF-WHITE C/O VIRGIL ABLOH™ Seoul, Galleria East DS, 407, Apgujeong-ro, Gangnam-gu, 06009, South Korea

SEOUL: OFF-WHITE C/O VIRGIL ABLOH™ Seoul, 3F, 165, Apgujeong-Ro, Gangnam-Gu, 06001 Seoul

SINGAPORE: OFF-WHITE C/O VIRGIL ABLOH™ Singapore, 268 Orchard Road – Unit #01-01

SHANGHAI: OFF-WHITE C/O VIRGIL ABLOH™ Shanghai IT, Bldg 7, Lane 123, Xingye Lu

SHANGHAI: OFF-WHITE C/O VIRGIL ABLOH™ Shanghai, NO. 210-1, 2F Réel Department Store, Jing’ an District

TOKYO: OFF-WHITE C/O VIRGIL ABLOH™ Tokyo, 5-2-13, Minami-Aoyama, Minato-Ku 107-0062

TORONTO: OFF-WHITE C/O VIRGIL ABLOH™ Toronto, 83 Yorkville Ave, ON M5R 1C1

Pozoruhodné kolaborace

Stejně jako jiné velké značky má i Off-White svůj velký podíl na spolupráci s jinýma značkami. Za zmínku stojí jedna ze známějších kolaborací Nike x Off-White™. Kolaborace s názvem “The Ten” přinesla světu 10 typů nový tenisek s Off-White motivy. Těchto “deset” bylo rozděleno do dvou kategorií ‘REVEALING’ a ‘GHOSTING’. Kromě tohoto dropu Nike pořádal událost ‘Nike Off-Campus’, kde byli fanoušci a zákazníci provedeni celou kolekcí a byla jim představena celá inspirace a pozadí tvorby této spolupráce. Byla to pro oba brandy jedna z nejtěžších spoluprací.

Další zajímavá spolupráce byla Off-White x Umbro. Tato řada se skládala z mikiny Umbro Off-white ™, kalhoty, přezůvky, trenýrek, tepláků, kraťasů, bavlněných bund a moha dalších. Kousky z řady jsme mohli vidět například na Ianu O’Connorovi nebo GullyguyLeovi (Leo Mandella).

Celebrity a Off-White™

Abloh má fanouškovskou základnu, která se je mnohem širší než obyčejní lidé; najdeme mezi nimi totiž mnoho osobností o kterých se ví že si Off-White velmi oblíbili. Seznam zahrnuje například hvězdy jako JayZ, ASAP Rocky, Bieber, Luke Sabbat, Drake a mnoho dalších. Níže můžete mrknout, jak se Drake připravuje na přehlídku a má na sobě jednu z prvních košil Off-white ™.

Slova na závěr

Doufáme, že jste v tomto stručném úvodu pochopili jaký vliv na svět streetweru má Off-White. Můžeme se jen těšit spoustu dalších spoluprací mezi Off-White a jinými značkami . My už se nemůžeme dočkat co nového Virgil představí a co vy?

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.