Ikona módního průmyslu Karl Lagerfeld zemřel ve věku 85 let

Světoznámý módní návrhář nečekaně zemřel ve věku 85 let. Lagerfeld je širokou veřejností považován za jednoho z nejdůležitějších a nejplodnějších návrhářů své generace. Lagerfeld působil současně jako cretive director pro značku Fendi ( od roku 1965 ), pro značku nesoucí jeho vlastní jméno ( od roku 1974 ) a Chanel ( od roku 1983).

Lagerfeld se narodil v roce 1933 v Hamburku a začal svou kariéru jako asistent Pierra Balmaina v roce 1955. Poté Lagerfeld pracoval také s návrhářem Jeanem Patouem a v polovině 60. let působil jako freelancer pro Chloé. Jeho jméno si pravděpodobně nejvíce spojíš s módním domem Chanel, podílel se a stal se součásti přerodu této značky k jednomu z největších a nejluxusnějších módních domů. Odpočívejte v pokoji Karle.

View this post on Instagram

Total respect Rest in Peace

A post shared by mrkimjones (@mrkimjones) on

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.