Zdroj :esquireman2018.jenpromuze.cz

Jan Černý naděje české fashion scény

Když se snoubí kreativita se stylem a kvalitou

Mladý, nadějný a talentovaný, to je návrhář Jan Černý. Kariéru módního návrháře rozhodně neměl vysněnou již od útlého věku, ale vrhnout se tímto směrem byl skvělý tah.

Jan Černý se stává čím dál výraznějším objevem v módním průmyslu. Jeho tvorba se ubírá hlavně mužským směrem. I když, jak sám tvrdí, jeho kousky jsou unisex a mohou je s klidem nosit i ženy. Ačkoli Jan teprve dokončuje svoji diplomovou práci, má již za sebou několik zajímavých projektů. Za zmínku určitě stojí jeho nedávná spolupráce s firmou Douglas. Z níž se vyvinula povedená designer bag #JANforDOUGLAS.Transparentní kosmetická taška, která rozhodně zaujme. A co je je největší plus tohoto designerského kousku? Jak sám designér tvrdí, je praktická svými většími rozměry a hlavně je stylová! Díky popruhu s logem Jana Černého a s kameny od značky Preciosa, ji ti vášniví milovníci módy mohou nosit jako trendy kabelku.  

Foto: Jean-Claude Etegnot

Z dalších  zajímavých projektů nelze také vynechat spolupráci s kdysi kultovní značkou Prestige. Jste překvapeni a máte pocit, že tenisky zmiňované značky jsou už dávno za zenitem? Tak to jste ještě neviděli znovuzrozené ,,prestižky.“ Spojují moderní design a zároveň své pověstné pohodlí. Tenisky Jan Černý představil na MBPFWa je možné je objednat přímo na jeho stránkách.

Zdroj: jancerny.store

A aby úspěšných projektů nebylo málo, Jan přidal ruku k dílu i při příležitosti padesátých narozenin Big Macu. Že Vám jídlo z mekáče a móda dohromady moc nekoresponduje? Ale jak jinak, než originálně se mohl  mladý návrhář chopit úkolu vytvořit stylové narozeninové tričko? Objevuje se na něm recept na Big Mac z Wikipedie. Tomu se říká kreativita!

Jan Černý často zmiňuje, že rád  podporuje českou výrobu a zaměřuje se u své tvorby na kvalitu. V případě, že si chcete pořídit aspoň jeden z jeho stylových kousků do svého šatníku, neváhejte. Edice jsou limitované a jednotlivých kousků nejsou zrovna hromady. Pořídit si je můžete v Praze, v Miláně a také online.

Mladý talent také pravidelně představuje svoji tvorbu na přehlídkách pražského Fashion Weeku. Jeho poslední show byla doprovázená světelnými efekty a název Jan zvolil dosti vystihující – EGOTRIP. Show probíhala na Letenské pláni pod širým nebem a sklidila obrovský úspěch. Kouzelně bylo spojeno umění a móda. Přispěl k tomu malíř Martin Lukáč, jehož díla se promítaly přímo do Janových outfitů.

V nadcházejících měsících se Jan může těšit na opravdu luxusní stáž. A to přímo v Paříži u značky Louis Vuitton. A my můžeme být jen zvědaví, co dalšího si pro nás módní nadšence nachystá. Každopádně si můžeme být jistí, že to bude další skvělá show plná stylu, originality a kvality.

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.