Luxusní, odvážný, něžný i hravý, takový byl Mercedes-Benz Prague Fashion Week FW 19

Mercedes-Benz Prague Fashion Week je, jako největší módní událost v ČR, očekávaným týdnem v diáři každého módního nadšence. Ani tentokrát tomu jistě nebylo jinak. Jako jediná akce tohoto typu v ČR má navíc mezinárodní přesah, patří totiž pod hlavičku Mercedes-Benz spolu s celosvětovou sítí fashion weeků v New Yorku, Berlíně, Sydney, Moskvě, Istanbulu či México City. Přivítal tedy pozornost zahraničních médií. Chybět ale nesměly ani významné české osobnosti.

Pražský týden módy předvedl v termínu 22. – 29. 3. 2019 kolekce pečlivě vybraných návrhářů z Česka a Slovenska na následující sezónu FW19. Hlavní stage byla v obchodním domě Kotva, kam se MBPFW vrátil po dvou letech. I tentokrát se jednalo o prostory, které nebyly volně přístupné veřejnosti – 5. patro této budovy se totiž otevírá jen v případě mimořádných událostí a to fashion week rozhodně je.

Přehlídky zpřístupnily ale také další zajímavá místa – prostor DUP39, hotel For Seasons Prague nebo Lobkowiczký palác. Některé z nich bylo možné navštívit pouze díky speciální pozvánce, jiné zase jedině se zakoupenou vstupenkou. Pořádaly se i různé přidružené akce, z nichž za zmínku určitě stojí Fashion Business Talks nebo Pop-up Privée Lounge.

Mohlo by se zdát, že nic není zadarmo. Pořadatelé fashion weeku ovšem mysleli také na ty, kteří si vstupenku nebo pozvánku opatřit nemohli. Konaly se totiž i akce volně přístupné veřejnosti, například SmetanaQ Afterhours nebo Czech designers market by Bibloo. Takže atmosféru MBPFW mohl na vlastní kůži zažít téměř každý.

Tradičně se vedle známých a uznávaných návrhářů objevují také ti začínající. Společnost VAN GRAAF pro ně vždy připravuje možnost zúčastnit se soutěže VAN GRAAF Junior Talent. Toho nejlepšího pak vybírá porota složená z šéfredaktorů známých módních i lifestylových magazínů. Vítěz vždy získá finanční příspěvek na vytvoření nové kolekce, možnost představit ji na dalším MBPFW zdarma a také odbornou PR podporu.

V rámci MBPFW FW19 bylo možné vidět krajkové spodní prádlo, nebeské svatební šaty, hebké svetry, originální pánské obleky, dámské šaty různých střihů i vzorů a mnoho dalšího. Každá kolekce hrdě nesla rukopis svého designéra. Však posuďte sami, jak se povedly.

Kolekce byly luxusní, odvážné, něžné i hravé, některé zkoušely, co divák vydrží.

A co nabídne další fashion week? To sice zatím můžeme jen hádat, ale začít těšit se můžeme už teď. Příští týden módy se totiž bude konat za necelého půl roku. A odpočítávání už začalo…

zdroj: mbpfw.com

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.