PS5 se dočkáme už v roce 2020, známe detaily i specifikaci
Zdroj : Unsplash, Autor : Norbert Levajsics

PS5 se dočkáme už v roce 2020, známe detaily i specifikaci

PS5 nabídne i zpětnou kompatibilitu her na PS4

Po řadě zvěstí o připravovaném PS5, hrách nebo o ceně konzole jsme se konečně dočkali oficiálních informací společnosti Sony. Podle zprávy magazínu WIRED, bude PS5 využívat Solid Save State (SSD), což by umožnilo systému dramaticky zlepšit časy načítání a renderování ve hře. Pro PlayStation 4 bude dokonce možná i zpětná kompatibilita her.

Architekt systému pro PlayStation 5 Mark Cerny uvedl, že jeho hrubá šířka pásma pravděpodobně překoná to, co je v současné době možné pro počítače. Na demonstraci předvedl porovnávací test , kde na PlayStation 4 Marvel Spider-man měl 15 sekundové načítací okno, kdežto na “low-speed” vyvíjene verzi PS5 načitání trvalo puhých 0,8 sekund.

Poodhalená je i technická specifikace. CPU má třetí generaci AMD Ryzen a obsahuje osm jader nové mikro architektury 7nm Zen 2 od společnosti AMD. GPU je custom varianta Navi od Radeon, která podporuje ray tracing, systém, což je systém napodobující tok světla pro simulaci komplexní interakce ve 3D prostředích.

PS5 se dočkáme už v roce 2020, známe detaily i specifikaci
Zdroj : Unsplash, Autor : Federico Vitale

Předběžná cena a release

Dle posledního reportu z Comic Book, by další generace připravované herní konzole od Sony PS5, mohla stát okolo 11 000 Kč.

Pokud jde o specifikaci, tvrdí se, že PS5 bude mít vestavěný pevný disk 2TB, podporu 8K upscalingu a bude kompatibilní s PlayStation VR. Kromě zpětné kompatibility ti nabídne novou prémiovou verzi PlayStation Plus. Novinkou by měl být i nový DualShock 5, u kterého s předpokládá vestavěná kamera.

S nedávným leakem specifikace možným datem vydání, které je naplánované na rok 2020, bylo představeno i pár herních titulů. Těšit se zřejmě můžeš na tituly jako Gran Turismo 7, PUBG 4K remaster (exkluzivní pro PS5), Last of Us II, Ghost of Tsushima remaster, Battlefield Bad Company 3, Harry Potter, Vikings Assassin’s Creed a GTA VI. Novinky dorazí také pro PlayStation VR jako exkluzivity pro PS5, hry ještě však nemají přesný název.

Dlší článek, který by tě mohl zaujmout : Halo: Master Chief Collection dorazí na PC

Zdroj : COMIC BOOK/WIRED

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.