Fortnite dokázal vydělat 3 miliardy dolarů, behem roku 2018

Tvůrce hry Fortnite Epic Games vydělal 3 miliardy dolarů za rok 2018

Velmi populární a všude zmiňovaný free-to-play herní titul Fortnite od Epic Games dokázal podle TechChrunch vydělat neuvěřitelné 3 miliardy amerických dolarů během roku 2018. Ačkoli hra je zdarma ke stažení, Fortnite má největší příjem z prodejů takzvaných emotu a šílených skinu pro vaší postavu. Jak jsme již zmiňovali v našem předešlém článku, tak i kvůli tomu se na Fortnite obrátila pozornost, jelikož si “vypůjčili” pohyby od Bacpack Kid-a 2 Milly-ho.

Už v září tohoto roku jsme se mohli dočíst, že Epic Games jsou jako společnost ohodnocena na bezmála 15 miliard dolarů. Epic Games dokázala vydělat ohromnou sumu peněz na neméně známe franšíze Gears of Wars a programu Unreal Engine, ale také se společnosti dostalo velké investice (330 milionů dolarů) ze strany čínského investora Tencent (tvůrci WeChat), což představuje 40% podíl na podnikání.

Epic Games take změnili svůj obchodní model a nyní směřují ke strategii “live game”, kterou známe například z League of Legends, kterou si můžete zahrát i z mobilních zařízení a neustále se tak vyvíjet, namísto zvyšování rozpočtu a spoléhání na zhoršující se návratnost z konzolových titulů. Dalším se zdrojů příjmu je pro společnost nově i jejich vlastní obchod Epic Games Store a je teď také přímým konkurentem Valve Steamu. Což společnosti z obchodu získávat až 88% příjmů z prodeje, oproti Steamu, který si drží 30%.

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.