SIMONE JOYNER/GETTY IMAGES

Zpěvák Keith Flint z legendárních The Prodigy spáchal sebevraždu

V pondělí krátce po poledni obletěla svět smutná zpráva o smrti Keitha Flinta, známého především jako zpěváka legendární britské elektronické skupiny The Prodigy. Zpěvák zemřel ve věku 49 let. Byl nalezen mrtvý ve svém domě. Podle posledních informací šlo o sebevraždu. 

Příčina úmrtí nebyla nejprve známá. V odpoledních hodinách se ale na Instagramu The Prodigy objevilo, že se jednalo o sebevraždu. Uvedl to Flintův dlouholetý kamarád a spoluhráč Liam Howlett. O tom, proč si zpěvák vzal život, se dá už jen spekulovat. 

Extravagantní zpěvák Keith Flint patřil k nejvýraznějším a nejlépe zapamatovatelným hudebníkům posledních třiceti let. Skupinu The Prodigy, již založil v roce 1990 společně se skladatelem a producentem Liamem Howlletem, má většina z nás zafixovanou jako „tu“, co nám navždy otevřela bránu k poslechu elektronické muziky. Hity jako Breathe nebo Smack My Bitch Up prostě už budeme mít navždy nesmazatelně vryté do paměti. 

O jejich kvalitách jsme se v minulosti mohli naživo přesvědčit hned několikrát. Keith Flint se totiž nikdy netajil tím, že koncertování v Čechách přímo miluje.  Kapela The Prodigy tak patřila například k vrcholům loňského ročníku festivalu Rock for People. V tuto chvíli ještě není známo, jestli budou The Prodigy bez charismatického Keitha fungovat dále. 

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.