Game of Thrones se svoji poslední řadou sklízí vlnu kritiky, paty díl 8 série má nejhorší hodnocení v historii seriálu
Zdrij : HBO

Game of Thrones se svoji poslední řadou sklízí vlnu kritiky, pátý díl 8 série má nejhorší hodnocení v historii seriálu

Mnoho fanoušků tolik očekávaného návratu Game of Thrones jsou zklamaní a shodují se na tom, že poslední díly nejsou na úrovni dílu z předchozích kapitol.

Podle posledních recenzí předposlední díl show s názvem “The Bells” si prozatím vysloužil zatím nejhorší hodnocení, a skončil tak i zatím nejhůře hodnoceným dílem „Unbowed, Unbent, Unbroken“ (54%), který zahrnoval scénu s brutálním znásilněním Sansy. Toto hodnocení je však tak trošku překvapením, vzhledem k tomu že se seriál vypracoval na jednu z největších show v historii sledovaní seriálu a jeho epizody běželi v stejný vysílací čas jako celovečerní filmy.

V době psaní článku má předposlední epizoda “The Bells” skóre 44% na serveru Rotten Tomatoes. Kritiku by se dalo shrnout takto : příliš mnoho spiknutu na příliš málo času v epizodě, Cersei s blížícím se koncem svého panování se chovala nepřirozeně.

Je třeba poznamenat že od začátku 8 sezóny došlo k jednosměrnému poklesu ratingu, dokonce i epizoda “The Last of the Starks” která byla tím lepším dílem, obdržela méně než ideální hodnoceni 57%.

Fanoušci se také dost barvitě vyjádřili svoji nespokojenost k poslední řadě na sociálních sítích. Dokonce se odvolali na hlavní tvůrce seriálu Davida Benioffa a DB Weisse s tím, že z zničili postavy Daenerys Targaryen a Jaime Lanniste , dle názoru fanoušků uspěchali spiknutí, které se v seriálu odehrávalo a snažili se uspěchat závěr epizody.

V rozhovoru pro Entertainment Weekly, se zmínilo o tom že HBO chtěli více než 6 dílu pro 8 sezónu , nicméně Weiss a Benioff odmítli.

HBO by byli rádi, kdyby show pokračovala více díly. Vždy to však bylo zhruba 73h a to jsme s poslední řadou chtěli i dodržet. Stejně moc jak HBO chtělo pokračovaní, tak stejně i pochopili, kde příběh končí.

Závěrečná epizoda seriálu bude vysílat na HBO neděli 19. května, pro Česko 20. května.

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.