Zdroj : Unsplash

Netflix zdražuje, nárust cen zaznamenáme již v květnu 2019

Začátkem letošního roku streamingový gigant Netflix oznámil, že noví i stávající zákazníci zaznamenají zvýšení cen u svých měsíčních plánu. Zatímco zvýšení cen pocítili od oznámení pouze noví členové, tak stávající zákazníci navýšení uvidí až při fakturacích až od května 2019.

Nejmenší cenové změny se dočká základní plán, který se zvýší o $ 1 USD za měsíc z $ 7.99 USD na $ 8.99 USD. Plány Standard a Premium se navýší o dva dolary a celková cena tak povyroste na 15,99 USD. Podle streamingové služby je zvýšení cen způsobeno snahou o zvýšení kvality originálního obsahu pro diváky. Studie Quartz zjistila, že v roce 2018 samotný Netflix vytvořil a přidal ke své nabídce téměř 90 000 minut originálního obsahu – což je téměř 1500 hodin nového obsahu pro zákazníky, kteří si ho mohou užívat.

Zatímco někteří uživatelé této služby jsou pochopitelně frustrováni zvýšením cen, loňský průzkumu Wall Street Journal ve skutečnosti odhalil, že více než 70% uživatelů Netflixu pociťovalo, že jejich zkušenosti se od prvního připojení zlepšily. Zdá se, že celkový sortiment může přece jen odůvodnit cenový skok, přinejmenším z pohledu Netflixu.

Zdroj : VARIETY

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.