Talentovaná, úspěšná i krásná, taková je Mariana Prachařová

Herečka, zpěvačka, blogerka, influencerka i příležitostná modelka – to vše v jedné osobě je Mariana Prachařová. V rozhovoru se dozvíš o soutěži Coca-Cola Souboj coverů, jak i známé jméno může být přítěží nebo o tom, že každý má někdy špatný den.

Q1. Jsi herečka, zpěvačka, blogerka, influencerka, objevila ses už i na přehlídkovém mole. Která z profesí tě naplňuje nejvíce?

Je pravda, že jsem toho zkusila už hodně a vlastně pořád nevím, na co bych se měla zaměřit a co mě baví nejvíc. Naplňuje mě všechno, ale teď se asi nejvíce věnuji Instagramu a pracuji na nové hudbě. 🙂

Q2. Narodila ses do herecké rodiny, tvé příjmení je u nás hodně známé, stejně jako většina tvých příbuzných. Zároveň ale i ty sama jsi úspěšná. Myslíš, že příjmení ti v mnohém pomohlo? Bylo někdy i přítěží?

Příjmení, na které jsem pyšná, mi určitě přineslo spoustu výhod, ale i nevýhod. Hodně lidí má přehnaná očekávání, zároveň mají pocit, že mám vše z protekce, ačkoliv to tak není. Je těžké se té nálepky “dcera”/”sestra” zbavit, ale tak to holt je a já doufám, že jednou budu braná prostě jako Mariana. Příjmení bych ale neměnila.

Q3. Z médií se asi o sobě, nebo své rodině, občas dozvíš nějaké věci, které nejsou úplně nejpříjemnější. Bereš si je osobně, nebo je už umíš odfiltrovat a neřešit?

Jelikož jsem v tom vyrůstala, tak už jsem si zvykla si to tolik nebrat, ale člověka to stejně občas semele. Nedá se na to podle mě úplně zvyknout, ale alespoň si člověk uvědomí, že nemá cenu se tím trápit. Důležité je, že lidi kolem mě ví, kde je pravda.

Q4. Ke kariéře zpěvačky ti pomohlo i vítězství pěvecké show Coca-Cola Souboj coverů. Bylo to celkově náročné, nebo sis to především užívala? A co tvoje pocity po výhře?

Bylo to pro mě hodně náročné, protože jsem nervák a stresař a hlavně jsem typ člověka, co potřebuje vědět, co se bude dít a co ho čeká, což v Souboji coverů nešlo. Tam jsme nikdy předem nevěděli, co se bude dít a kde budeme zpívat, ale ve výsledku to pro mě byla skvělá zkušenost, za kterou jsem moc vděčná. Naučilo mě to přizpůsobit se situaci, která přijde a umět si poradit s trémou. To, že vyhraju by mě ale nikdy nenapadlo, protože tam se mnou byla spousta výborných zpěváků, takže jsem tomu ještě dlouho nemohla uvěřit, ale stalo se a já jsem na sebe byla nakonec pyšná, že jsem to zvládla. 🙂

Q5. Chystáš teď nějaký nový song? Nebo třeba dokonce album?

Chystám. Mám už hotové dvě věci v češtině a teď budu pracovat na dalších. Chtěla jsem původně písničku vydat už před létem, ale nakonec jsme se s jedním vydavatelstvím dohodli, že bude lepší počkat, ale v plánu je určitě i album.

Q6. Na Instagramu máš přes sto tisíc sledujících, to už je pěkné číslo. Jak se ti líbí dění kolem sociálních sítí?

Mě to baví. Hlavně tedy Instagram, který je teď z velké části i mým povoláním. Měla jsem samozřejmě i období, kdy jsem si říkala, jestli mě to baví, jestli mě to naplňuje, ale nakonec jsem si uvědomila, že jo. Samozřejmě velké téma je třeba Instagram versus realita a je pravda, že tohle vadí i mně, protože jsem už poznala spoustu lidí, kteří se na sociálních sítích projevovali jinak, než jací byli ve skutečnosti, což je občas trochu zklamání. Já se tam snažím být co nejvíc autentická a doufám, že se mi to daří.

Q7. Máš někdy chuť se odpojit a aspoň na chvíli být offline? Udělala jsi to už?

To se mi právě přesně už nekolikrát stalo. Občas mám období, kdy mě to nebaví a nejradši bych ten telefon odložila a i jsem to jednou udělala, ale je taky pravda, že to pro mě bylo docela těžký, protože jsem zvyklá mít telefon pořád po ruce, což je hrozný. Myslím, že je fajn ten telefon občas odložit a dát si oddych.

Q8. Aby toho nebylo málo, máš také svůj vlastní e-shop, kde jsou zatím k prodeji trička. Plánuješ větší rozšíření nabídky? Na co konkrétně se můžeme těšit? Bavilo by tě navrhnout nějakou celou kolekci oblečení?

To je věc, na kterou jsem se moc těšila a o které jsem dlouho přemýšlela. Udělat si vlastní trička. A povedlo se. Teď jsem se rozhodla pro plátěné tašky, které už jsou hotové a které hodlám v květnu vypustit ven. 🙂 Móda mě jinak baví a bylo by fajn si udělat ve spolupráci s nějakou značkou vlastní kolekci, tak třeba to jednou vyjde.

View this post on Instagram

📸 @shaipearlman

A post shared by Mariana Prachařová (@maripracharova) on

Q9. Trička patří do merche “My happy places”. Zatím tu máš Prahu a New York. Jsou to tvá nejoblíbenější místa na světě? Jaká jsou další a kam máš v plánu v nejbližší době vyjet?

Já miluju cestování a tahle dvě města jsem tam dala schválně právě proto, že jsou moje nejoblíbenější. A zatím asi nemůžu říct, jaká další, to se uvidí. Moje vysněná destinace je asi momentálně Norsko, Island nebo Irsko.

Q10. V minulosti jsi byla v Americe, kde jsi dokonce sama cestovala. Nakonec to ale nebylo pro tebe to pravé, je to tak? S kým od té doby nejraději cestuješ?

Je to tak. Vyzkoušela jsem si to a zjistila, že nejraději cestuji s někým, s kým to můžu sdílet, takže jsem byla chvílemi docela nešťastná. Zase mě to ale naučilo být taky sama se sebou, což jsem předtím neuměla a co si myslím, je hodně důležité. A vždycky jsem nejraději cestovala s mamkou. Máme to hodně podobně nastavené. Baví nás památky, výstavy, ale třeba i nákupy a vysedávání po kavárnách, tak si to vždycky příjemně rozvrhneme a vyhovuje nám to oběma.

Q11. Spolupracuješ také s různými značkami. Která spolupráce tě baví nebo bavila především?

To je třeba to, co mě na Instagramu baví. Spolupráce se značkami, které mám ráda. Těch oblíbených bylo už několik, ale třeba ty s Coca-Colou jsem si zatím vždycky užila.

Q12. Na svých instagramových fotkách jsi neustále usměvavá a plná energie. Máš někdy také špatný den? Co ti v takové chvíli pomáhá?

Mám a snažím se ty špatné dny na Instagramu taky sdílet, ačkoliv ne tolik. Myslím, že by v tom měla být trochu rovnováha a že je důležité jednou za čas lidem říct, že všechno není takový, jak se zdá a že i já mám svoje dny, kdy jsem smutná, unavená, mám pupínky a necítím se dobře. Lidi si pak totiž myslí, že vedeme krásný, bezstarostný životy a mají pocit, že ten jejich život je třeba o něco horší, což není. Je úplně stejný, jen je pravda, že na sociálních sítích se sdílí spíš ty hezčí. I já se někdy přistihnu, že někomu na Instagramu závidím a to vlastně vím, co za tím je, což je děsivý. Každý si žijeme hezký život, který si samy tvoříme a někdy má každý z nás “den blbec”. Na tom není nic špatného, ale je důležité o tom mluvit.

Q13. Instagram je teď hodně oblíbený. Otevřel ti cesty někam, kam by ses bez něj nedostala?

Určitě. Jak říkám, spolupráce s různými značkami, co mám ráda, dostala jsem se na místa, kam bych se normálně nedostala. Je to skvělé a jsem za to moc vděčná.

Q14. Jako dcera známých herců ses dostala k hraní už jako malá, a i když jsi vlastně herectví ani nestudovala, hraješ dál. Na kterou roli nejvíc vzpomínáš?

Teď jsem dlouho nikde nehrála, což mě mrzí, protože mě to vždycky bavilo a baví. Nejvíc asi vzpomínám na postavu Terezy v seriálu Horákovi. To je takový kultovní seriál, který mají lidi hodně rádi a který jsme točili rok a já třeba skoro nechodila do školy. Byla to krásná zkušenost.

Q15. Často natáčíš videa, hraješ, vystupuješ před lidmi. Postihne tě někdy tréma nebo je to pro tebe cizí slovo a před publikem se cítíš jako doma?

Trému mám pořád a velkou. Je to věc, co mě hodně limituje a mě to štve a snažím se s tím pracovat. Je to ale těžké a i když si říkám, ať jsem v klidu, že o nic nejde, stejně jsem nervózní. Bez toho vystupování se to ale dělat nedá, takže mi nezbývá, než to pokaždé překonat.

Q16. Máš celkem velkou rodinu a všichni jste určitě hodně zaneprázdnění. Jak často se Vám podaří sejít?

Docela často. Když dáme diáře dohromady, vždycky se nějaký termín najde. Je pravda, že se vídáme hodně i zvlášť a dohromady opravdu párkrát za rok, ale vždycky když se to podaří, tak je to fajn. 🙂

Q17. Co máš v plánu v nejbližších měsících?

Cestovat, pracovat na hudbě a pokud možno úspěšně dodělat další semestr ve škole. 🙂

Q18. Kdybys mohla cokoliv ve svém životě udělat jinak, změnila bys něco? Co by to případně bylo?

Myslím, že ne. Člověk nemá litovat toho, co udělal, ale soustředit se na to, co bude a pracovat na sobě. Tak se o to snažím i já. 🙂

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.