Anažeka Slaná

Moderátorka rádia Spin Anežka Slaná o tvorbě Taryho nebo o tom, jak se jí pracuje s Refewem

Vyzpovídali jsme energickou moderátorku ranní show na rádiu Spin Anežku Slanou, dozvíš se, jaké to je pracovat v jednom z nejpopulárnějších rádií, jak se k takové práci dostala, nebo jaké to je pracovat s rapperem Refewem.

Q1. Od 6 do 9 bavíš půlku Prahy, jsi ranní ptáče? A jak tě baví tvoje práce?

Jsem ráda, že to působí tak, že bavím půlku Prahy, beru to spíš tak, že se do rádia chodím bavit já. 🙂 Nikdy jsem to moc nevnímala jako práci. Je sice pravda, že to splňuje aspekty standardní práce – chodím tam denně, mám šéfa, co mě prudí a dokonce i kolegu, se kterým si občas lezeme na nervy, ale v mojí hlavě je to spíš ve škatulce „koníčky“. Myslím, že se můžu považovat za ranní ptáče, protože i když jsem nevysílala ráno, vstávala jsem vždycky kolem 6 a chodila běhat, cvičit nebo plavat, ale takový ranní ptáče, abych se budila každej den ve 4:30 s úsměvem na rtech asi nejsem. I když mám tenhle režim přes rok, stejně jsem každý ráno na přes držku.

Q2. Jak ses dostala k práci na rádiu Spin?

Na vejšce jsem pracovala jako hosteska pro rádio ze stejné skupiny, náplní byly i občasné vstupy do éteru, což mě dost bavilo a vlastně mi to docela šlo. No a najednou stojím ve studiu na hlasových zkouškách s programovým ředitelem Spinu. Roman nejprve zjišťoval, jestli je ten můj hlas způsobenej dočasným nachlazením, a když zjistil, že je to „dar od Boha“, nabídl mi práci. Pár dní na to už jsem se snažila rozklepanýma rukama ovládat mixážní pult. Velkou zatěžkávací zkouškou byly víkendy, které jsem vydržela obětovat na rok a půl a každou sobotu a neděli jsem od rána vysílala. Vyplatilo se vydržet, z víkendu jsem pak šla na podvečer a z podvečera na ráno.

Q3. Co přesně děláš po 9. hodině, když skončíš v rádiu?

Letím do práce. 🙂 Většina lidí si myslí, že skončím v rádiu, pak proflákám odpoledne a nakupuju boty jak Carrie ze Sexu ve městě, ta realita je bohužel (bohudík) jiná. Primárně se živím jako project manager v jedné PR společnosti a pak až jdu nakupovat ty boty.

Q4. Víme, že hraješ florbal za Panthers Praha, děláš ještě nějaké sporty?

Ten extraligovej florbal je dost náročnej, máme 3 tréninky týdně plus zápasy o víkendu. Ale já mám strach z obezity, takže se nechávám dobrovolně mordovat ještě od trenéra ve fitku, když je hezky, jdu si zaběhat a s přítelem občas chodíme na „bengbington“.

Q5. Všimli jsme si, jak ses “naštvala” na youtubera “Taryho”, můžeš se nám tady vyzpovídat, co tě nejvíce naštvalo?

S Tarym jsem jednou dělala rozhovor v rádiu, jsou to cca 3 roky. Byl to takovej skromnej kluk, kterého bavilo skákat přes lavičky. Jeho tvorbu nijak extrémně nesleduju, ale bohužel se ke mně nějaká jeho „díla“ dostala. Ačkoliv je parkour furt hlavní téma, nemyslím, si, že je potřeba, aby v těch videích byly záběry na holčičí zadky v titěrných kraťasech, co ten parkour vlastně ani neumí a mají IQ houpacího koně. Celkově mi ta jeho videa nepřijdou jako vhodný pro děti, který ho sledují (bohužel jich je hodně) a těch věcí, co mě na něm sere, je fakt dost. Kdybych to měla sepsat, bylo by to dlouhý asi jako moje diplomka. Viděla jsem jen hodně malej vzorek jeho práce, ale i tak mi u toho kleslo IQ třeba na polovinu.

Q6. Co nejvíce miluješ na Praze?

Ty možnosti, dá se tu dělat úplně všechno. A hlavně, je to krásný město, až si občas vyčítám, že si to tu víc neužívám a málo se divám kolem sebe.

Q7. Tvoje nejoblíbenější moderátorka/moderátor?

Rozhodně Íčko, moje rádiová kolegyně, která pro mě byla vzorem hlavně v začátcích a vlastně se nic nezměnilo i přes to, že je teď na mateřský. Ta její spontánnost a energie je prostě neuvěřitelná a taky na rozdíl ode mě umí zpívat a má nohy dlouhý až na zem.

Q8. Jak to děláš, že jsi každý den tak pozitivní?

Ježiš, to rozhodně nejsem. Je pravda, že když člověk nemá náladu, v rádiu to prostě nesmí vylézt ven. Jsem ráda, že to tak zní, aspoň mám jistotu, že jsem dobrá herečka. 😀 Ale pořád jsem člověk a hlavně!, pořád jsem ženská, takže i moje nálady jsou jak horská dráha a občas předvedu pořádnej emofestival.

Q9. Jaké máš plány na léto?

Určitě nějaká dovolená. Asi ode mě nečekejte fotky ve stylu „Anežka, její zadek a kokos s brčkem na pláži“, protože já to válení moc nedávám, vlastně ani to focení. 😀 Mám ale v plánu si od toho pracovního procesu odfrknout, jen ještě nevím, kdy a kde. Uvidíme.

Q10. Jaké bylo, když k tobě do ranní show přišel Refew a už tam zůstal? Bylo těžké si na něj zvyknout?

Měla jsem z toho docela obavy, ale překvapivě to hned klaplo. Rozumíme si, jsme stejní lobotomové a v tom éteru se doplňujeme. Já jsem občas upjatá úča s ledovým srdcem a Refew zase přecitlivělej lempl, kterýho furt něco bolí. A ono to funguje!

Q12. Kdybys mohla udělat jedno rozhodnutí v životě jinak, jaké by to bylo?

Přestala bych se všemu tak divit, mám z toho teď akorát vrásky na čele.  Jo a taky bych se v 19 neobarvila na blond, to byl fakt hroznej nápad. 😀

Q13. Tvůj nejoblíbenější – 1. seriál, 2. film, 3. drink, 4. herec, 5. moderátor, 6. osobnost?

  1. Přátelé a GOT (Game of Thrones)
  2. Snatch (Podfuck)
  3. Skinny bitch (vodka + soda + limeta)
  4. Brad Pitt
  5. Marek Eben
  6. Můj taťka

Q14. Kde se vidíš za 5 let?

V Praze. 

Q15. Můžeš nám popsat, jak vypadá tvůj běžný den?

To je úplně jednoduchý: rádio, práce, trénink…,to je základ každýho všedního dne, kterej obohacuju podle toho, kolik času (a energie) mi potom všem zbyde. 

Q16. Kdybychom ti dali možnost dělat u nás redaktorku, bavila by tě taková práce, kde nejsi “slyšet”?

Já jsem docela dlouho redaktorskou práci dělala a vlastně z části ještě i dělám. Dost mě to baví, a ačkoliv je to v závěru dost překvapivý zjištění – nejsem exhibicionista. Dost často si ani neuvědomuju, kolik lidí mě vlastně slyší. Proto moc nemoderuju živé akce, jsem nesvá, když před sebou vidím stovku lidí, i když je to třeba jen procento mých denních posluchačů. Jsem asi divná.

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.