Monika Čuhelová

Vtipná, sexy a chytrá, tyhle zbraně má Monika Čuhelová – Rozhovor

Odejít v nejlepším znamená pro Moniku být politá šampaňským a skončit s roztrženou halenkou v hloučku fotbalistů.

Monika Čuhelová je podle Wikipedie česká rozhlasová moderátorka a televizní reportérka specializující se na fotbal. Jejím otcem je fotbalový trenér Petr Čuhel. My toho o ní ale víme mnohem více! Podívejte se na rozhovor s Monikou níže. 

Q1. Když jsi se začínala rozhodovat co chceš v životě dělat, byla sportovní reportérka tvoje vysněná práce ? 

Tehdy sportovní reportérky nebyly, nebo já je nevnímala, takže tohle mě nenapadlo. Ale televizní práce se mi líbila. Když jsem nastoupila na ekonomku, začala jsem si brát lekce rétoriky a pak se to rozjelo.

Q2. Jsi dcera fotbalového trenéra Petra Čuhela, jaké bylo vyrůstat vedle něj ? 

Táta kladl důraz hlavně na samostatnost. Třeba školu se mnou skoro neřešil a já si brzo uvědomila, že se učím pro sebe, ne pro něj. Pak byl přísný na dochvilnost. Pětiminutové zpoždění byl velkýproblém. Tam se ale jeho výchova minula účinkem, protože pozděchodím pořád. (smích)

Q3. Zkoušela jsi hrát také fotbal ? 

Jednou jsem byla na tréninku ženského fotbalu a chtěli si mě tam nechat. Já už ale podruhé nepřišla. Fotbal mě aktivně nelákal.

View this post on Instagram

#leto #chybis ☀️

A post shared by Monika Cuhelova (@monikacuhelova) on

Q4. Máš nějakou vtipnou historku z natáčení?

Nejvtipnější historku má moje nejmenovaná exkolegyně z ČT. Jednou jela na tiskovku, kde badmintonista Petr Koukal ohlašoval návrat po rakovině varlat. Ona ale věděla jen to, že měl rakovinu a podstoupil nějakou operaci. A tak se ho zeptala, jestli by si do Branek, bodů, vteřin nemohla natočit tu jeho pooperační jizvu.(smích)

Q5. Z České televize jsi odešla v roce 2017, odletěla jsi pilovat angličtinu do New Yorku a pak jsi měla nastoupit na O2 TV, která koupila práva na nejvyšší českou fotbalovou ligu a chtěla i tebe. Proč to nevyšlo?

Protože na sebe narazili dva lidi, kteří si nenechají nic líbit. Šéf O2 TV a já. (smích) 

Q6. Nechybí ti práce fotbalové reportérky?

Naopak. Hrozně si užívám, že si o víkendu uvařím něco dobrýho, zalezu pod deku a pustím fotbal jen v televizi. Už dlouho jsem cítila,že té práci nedávám maximum. Možná jsem vyhořela, nevím. Ale když nad tím přemýšlím, tak jsem odešla na vrcholu. Můj poslední fotbalový přenos byl zápas, po kterém Slavia získala titul. Skončila jsem politá šampaňským a s roztrženou halenkou. To je přece krásnej konec, ne? (smích)

Q7. Takže televizní kariéru už jsi definitivně uzavřela?

Že bych znovu pracovala v televizi na plný úvazek, to už si představit nedokážu. Ale kdyby to mělo být o tom jednou do týdne připravit a odmoderovat fotbalový pořad typu Dohráno, tak proč ne.

 

Q8. Co teď vlastně děláš?

Žiju v Brně a nejvíc času mi zabírá práce pro jednu asociaci, kde mám organizační a administrativní úkoly, mám tam na starosti i zahraniční projekt a vydávání časopisu. 

Q9. V roce 2015 jsi vydala knížku o Mercedes: Petr Švancara, která získala cenu Český Bestseller. Plánuješ nějakou další?

Jednu mám rozepsanou, ale jelikož jsem lempl, tak nevím, kdy ji dokončím. Pomohlo by mi, kdybych měla smlouvu s nakladatelstvím a pod milionovou pokutou ji musela do určitého data odevzdat. (smích)

Q10. Jaký je tvůj nejoblíbenější fotbalový klub?

Zbrojovka Brno. Táta za ni hrál, trénoval ji. Babička tam 25 let prala dresy a uklízela kabiny. Na stadionu Zbrojovky jsem vyrostla a začínala jsem tam i jako reportérka, takže jsem vlastně takovej její odchovanec. V současné době s ní taky spolupracuju. Každý měsíc točím pořad Studio Flinta, což je interview s osobností Zbrojovky.

Q11. Jaké jiné sporty tě baví krom fotbalu a provozuješ je ?

Můj sport č. 2 je tenis. Před pár lety jsem letěla na Australian Open a díky akreditaci od Andrey Hlaváčkové jsem naživo viděla desítky zápasů, včetně finále ženské čtyřhry, kam se Andrea probojovala s Luckou Hradeckou. Byl to zážitek. Ráda tenis i hraju, ale dost blbě. Táta mi slíbil, že mi zaplatí pár lekcí s trenérem, tak mu to tady připomínám. (smích)

Q12. Tvůj nejoblíbenější sportovec ?

Roger Federer. Na Australian Open jsem ho potkala osobně apoprosila o fotku. Ochranka mě nejdřív zastavila, ale on ji odvolal a jelikož mně se klepaly ruce, tak tu fotku nakonec i sám udělal.(smích)

Q13. Prozradíš nám zda s někým žiješ ? 

To vám teda neprozradím.

Q14. Nazývají tě sexy reportérkou, jak se k tomu stavíš ty ? 

Neberu si to osobně. Článek, kterej má v titulku slovo SEXY má víc kliků a tím pádem se prodá víc reklamy.

Q15. Jak trávíš volný čas ?

Už několik měsíců chodím skoro každý den do fitka nebo na jógu, což u sebe považuju za úspěch. Taky mě začalo bavit vaření.

Q16. Navštívila jsi již hodně zemí. Které tě nejvíce ohromily a kam by jsi se chtěla vrátit, a které naopak poznat ? 

Určitě bych se chtěla brzy podívat zase do Ameriky. New York je srdcovka. Ve skutečnosti je uplně stejnej jako ve filmech. A jinak mě láká Asie. Někteří sice říkaj, že Brno už je Asie, ale nevěřte tomu.(smích)

Q17. Jaké máš plány na rok 2019 ?

Třeba hned v dubnu mě se Švancim (Petr Švancara, bývalýfotbalista a bývalý partner Moniky, pozn. red.), čeká moderování veletrhu práce Profesia Days, které se bude 11.4. konat na brněnském výstavišti. Všechny vás zveme, doufáme, že nám to půjde, další nabídky na moderování se pohrnou a budem konečně bohatí.

Q18. Plánuješ ještě dělat další díly tvé Youtube show Neutečeš ?

Nebránila bych se tomu, ale dneska je docela problém fotbalisty do těchto odlehčených pořadů dostat. Dobře si uvědomují, že když se jim pak na hřišti nedaří, obrátí se to proti nim.

Q19. Které rozhodnutí ovlivnilo tvůj život nejvíc ?

Bylo jich víc. Odejít z Brna do Prahy a pokusit se o kariéru v celostátní televizi. Pak nechat televize a odletět do New Yorku zlepšit si angličtinu. A teď vrátit se domů do Brna a začít pracovat na nových věcech. Důležitý je neposlouchat ostatní. Jediný na čem záleží je, že v tom, co děláte, vidíte smysl vy sami.

 

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.