Apple představil svoje nejnovější iMacy pro rok 2019, nabídnou vyšší výkon i grafiku

Po té co teprve včera Apple nepozorovaně oznámil novinku v podobně nového 10,5palcového iPad Airu a update pro iPad mini, se vrací americký gigant ze Silicon Valley s další velkou novinou pro milovníky jablek a odhalil všechny nové iMacy pro rok 2019. Za méně než 24 hodin od oznámení novinek ohledně iPadu, se nedchnula vlna mezi fanoušky Applu ohledně další senzace v podobě nových iMacu, které jsou vybaveny silnějšími procesory a grafickými čipy.

Pro iMac s úhlopříčkou 21,5 palce lze nyní zvolit buď čtyřjádrový procesor i3 nebo šestijádrový procesor Intel 5 s procesorem Radeon Pro 555X nebo základní verzi s Radeon Pro 560X, který nabízí až o 80% vyšší grafický výkon než předešlý model. Pro vlastní konfiguraci přibyl šestijádrový procesor i7, 32 GB s pamětí RAM a grafickou kartou Radeon Pro Vega 20 od společnosti AMD (s kapacitou 4 GB).

27palcová varianta obsahuje šest jádrových procesorů i5 od společnosti Intel, 8. generace na nižších konfiguracích, zatímco 6jádrové procesory a procesory Intel s 9 jádry budou k dispozici pro nejvyšší výkon. Pro přednastavené modely budou zahrnuty grafické karty Radeon Pro 570X, 575X a 580X a uživatelé, kteří hledají více, mohou přidat vlastní grafickou kartu Radeon Pro Vega 48 (s kapacitou 8 GB).

Poslední aktualizace pro desktopovou verzi byla naposledy před více než 652 dny v červnu 2017. Oba iMacy jsou nyní k dispozici na Apple.com a příští týden se již objeví na pultech místních Apple Premium Reselleru. iMac s úhlopříčkou 21,5 palce s displejem Retina 4K začíná na přibližně 29 900 Kč, zatímco 27palcový model s displejem Retina 5K začíná na přibližných 41 400 Kč.

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.