Zdroj : medium.com

Chytrá zrcadla, technologie budoucnosti co nevidět v našich domovech

Zrcadlo, zrcadlo, vyber mi z virtuální šatny oblečení a ukaž mi můj kalendář

Napadlo vás v nejbližší době, jestli si pořídit inteligentní zrcadlo do vaší domácnosti? A taky proč to dělat? Čím může být právě tato technologická vychytávka přínosná pro vás? Zkusíme se zamyslet, co nám můžou nabídnout, kde nám usnadní práci a ušetří čas. Smysluplná chytrá vychytávka se řadí svými vlastnostmi mezi módního konzultanta, který obratem proběhne vaši virtuální šatnu bez toho, abyste udělali krok do ložnice. Dokáže porozumět umění vizážisty, tím šetří čas a úsilí při aplikaci, odstraňování a opětovném použití tradičního způsobu make-upu a líčení. Velice praktická vlastnost. Dalo by se říct, že chytré zrcadlo se může stát nejlepším přítelem, který vás lehce navede v rámci dopravy ve vašich běžných trasách.

Důležitá statistická data pro tuto rychle se vyvíjející, specifickou oblast technologických vychytávek. V roce 2017 byl celosvětový trh chytrých zrcadel stanoven na úroveň 1 750 milionů dolarů. Technologické predikce, které predikují růstový vývoj do roku 2025 hovoří o růstu na hodnotu 4 118,8 milionů dolarů. V letech 2018 až 2025 a míra návratnosti investic ve výši 11,5%.

Chytré zrcadlo

Zmiňované technologické gadgety, známé jako magická zrcadla, jsou vyráběny z průhledného zrcadla a obrazovky za ním. Podobně jako smartphony, tablety či jiná chytrá zařízení, zobrazují důležité aktualizace. Nejčastěji jde o aktualizace, údaje z internetu o počasí, události z vašeho kalendáře, aktuální správy a samozřejmě zobrazují i sociální média, dokonce přehled akcí a cenové nabídky. Abyste mohli vidět uvedené informace, je potřebné postavit se před zrcadlo. Tenhle nejnovější high-tech gadget vašeho chytrého domova se dokáže v okamžiku proměnit z obyčejného zrcadla na televizor, obrazovku počítače či tabletu. Jde o vlastní zrcadlovou instalaci, která je v jedné chvíli zrcadlem i displejem zároveň. 

Zdroj : digitaltrends.com

Pro dizajnové nadšence domácího interiéru, řada výrobců má na výběr rámové a bezrámové styly, vědí, že jsou velice trendové, populární a často vyhledávané. Většina chytrých zrcadel používá také rozšířenou realitu, tím si můžete vyzkoušet hned několik aplikací, různé barvy vlasů a sestřihy, možnosti virtuální šatny, vhodný make-up a líčení, či dokonce videa a kurzy, jak správně nanášet kosmetické přípravky.

Technologické parametry

Výrobci si potrpí u výroby na velice transparentní skleněná a akrylová elegantní zrcadla. Protože ví, že zákazníkům tak poskytují křišťálově čistý pohled na text a grafiku v porovnání se standardním skleněným oboustranným zrcadlem. Pro lepší pohodlí a úsporu se dokonce snaží zahrnout bezplatně aplikace pro Raspberry Pi, Windows PC a Android. Kromě toho se vývojáři postarali o hlasové příkazy, bezkontaktní uživatelské rozhraní, které zabraňuje znečištění a 4D vizualizaci. Ta umožňuje snímání 3D tváře a postavy. Vývojoví specialisté mysleli i na děti a začlenili i aspekt herního pole díky kombinaci umělé inteligence. Již zmiňované rozeznání tváře a inteligentní osvětlení, které hravou formou motivují děti ke správnému čištění zubů. Oni tak získají body nebo jiné hodnocení za správný proces hygieny.

U dospělých dokáže magické zrcadlo zjistit, jestli je vše v pořádku s vaším držením těla nebo s vaší pokožkou a pokud se přeci jen něco objeví, kontaktuje vašeho lékaře. Důmyslně je domyšleno soukromí vašich dat a informací, nemusíte mít strach, že by váš přítel či přítelkyně nebo spolubydlící získali přístup k osobním informacím. Vaše technologická vychytávka je velice chytrá a umí dokonale rozpoznat, kdo před ním stojí. Můžete si sami nastavit v rámci svého účtu, co chcete vidět ze svého kalendáře, jaké jsou vámi oblíbené rozhlasové stanice, či sledovat počasí.

Kdybychom nahlédli pod kapotu této chytré gadgety, tak v její konstrukci půjde primárně o integraci různých špičkových technologií, nejčastěji senzory, kamery, displeje, zařízení i aplikace pro připojení. To má za následek vysokou nákupní cenu inteligentních zrcadel, čímž dochází k růstu globálního trhu.

Zdroj : cediaexpo.com

Dle možností, co všechno chytrá zrcadla dokážou, jaké mají parametry, z čeho se skládají, plyne jejich četné využití i mimo váš chytrý domov.

Sklo, které se používá při výrobě chytrých zrcadel má odraz, který je identický klasickým zrcadlům a je transparentnější. Díky tomu, že většina povrchů magických zrcadel je vyráběna pomocí interaktivní technologie Touch foil, dochází k transformaci skleněného nebo akrylového povrchu na dotykovou obrazovku.

Uplatnění – nejen chytrá domácnost

Využití a aplikace umístnění pro technologické vychytávky, inteligentní zrcadla, je hned několik a to: automobilový průmysl, rozličné maloobchodní řetězce, chytrá zařízení pro domácnost, inteligentní řešení pro zdravotnictví a jiné. Dle oblasti či odvětví nasazení a užitečnosti se liší i jejich funkce.

Preference na vlastnosti budou v rezidenčním sektoru zaměřené na funkce pro rozpoznávání lidí a jejich rysy tváře, učení se s dětmi hygienickým návykům, jako součást chytrého domova. Vyšší požadavky na bezpečnostní účely budou mít v automobilovém sektoru, kdy se namontují jako boční a zpětná zrcátka. Kromě toho se stávají chytrá zrcadla velice rychle součástí pokročilých asistenčních systému řidičů v automobilovém průmyslu, hromadí se poptávky po kvalitních propojených zařízeních s důležitými požadavky na aplikace, konkrétně nabídka digitálních obchodů z odvětví maloobchodu.

Překročení přijetí inteligentních zrcadel v automobilovém průmyslu Inteligentní zpětné zrcátko bylo uvedeno na trh s cílem zvýšit bezpečnost řidiče a cestujících. Zařízení je vybaveno displejem, který poskytuje řidiči řidičům viditelnost slepých bodů za mnoha okolností. Kromě toho může řidič přepínat obrazovky mezi monitorem a tradičním zobrazením. Špičková kamera je umístěna na zadní straně vozidla a poskytuje tak volný výhled na zadní boky, což umožňuje řidiči zkontrolovat nevidomá místa a další dopravní podmínky. Dodatečné rysy inteligentního zrcadla nad tradičním zrcadlem v automobilovém sektoru jsou růstem globálního trhu s inteligentními zrcadly. 

Zdroj : cediaexpo.com

Pro maloobchodní sítě módních řetězců se stanou magická zrcadla každodenním využitím pro navrhování trendového oblečení zákazníkům nebo velice dobře poslouží při výběru svatebních či společenských oděvů. Pozitivum přinášejí i pro majitele, kdy tyhle technologie šetří opotřebení a znehodnocení oděvů při jejich manipulaci zákazníků. Velice zdárným příkladem je celosvětově uznávaná přední designová značka, Ralph Lauren, která je symbolem luxusu, barevných kombinací a bezchybných střihů, začlenila do svých prodejen koncept spojených místností. S úmyslem několikanásobně zvýšit zákaznický nákupní zážitek a ulehčila maloobchodníkům při inteligentních merchandisingových rozhodnutích. Kromě toho mohou uživatelé sdílet své obrázky s přáteli přes Facebook a získat názor před nákupem oděvů. Zákazníci mohou komunikovat se zrcadlem, jako například změnit světla a vybrat různé velikosti nebo barvy svého oblečení. Kromě toho, zrcadlo dává další doporučení ohledně oděvů, které uživatel pokouší. Transformace tradičních obchodů do digitálních obchodů tedy vede k růstu trhu inteligentních zrcadel.

Technologický pokrok má i druhou tvář, vysoké náklady spojené s vývojem a výrobou a strach z nedůvěry ve sdílení soukromých dat u řidičů, tím tyhle faktory malinko brání růstu trhu. Jako vstupnou bránu však vidí technologičtí specialisté v růstu osvojení inteligentního domu, a pak se otevřou lukrativní příležitosti růstu nejen pro automobilový průmysl, ale i další odvětví.
Klíčovými hráči působícími na trhu inteligentních zrcadel jsou výrobci z celého světa, z těch známějších LG, Samsung, Panasonic, a další.

Chytré zrcadlo, inteligentní zrcadlo, technologické gadgety, technologické vychytávky, magické zrcadlo, chytré zařízení, senzory, čidla, kamery, displeje, zařízení, aplikace, špičkové technologie, automobilový průmysl, maloobchodní sítě, maloobchodní řetězce, technologie Touch foil, digitální obchody, inteligentní osvětlení.

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.