první kvantový počítač

IBM představuje první komerční kvantový počítač na světě

Otevírá nám tak dveře do kvantové éry

Po představení prvního osobního počítače v roce 1981, IBM nastupuje s dalším technologickým průlomem. Během současně probíhající výstavy Consumer Electronics Show v Las Vegas v roce 2019 představil americký technologický gigant první světový kvantový počítač na míru pro komerční využití, IBM Q System One.

Možnosti IBM Q System One vysoko převyšuje možnosti klasických počítačů, je vysoce kompetentní při zpracování velkých dat a složitých algoritmů. Pomocí kvantových výpočtů má systém potenciál revoluce ve farmaceutických, finančních i technologických oblastech.

Všechny obovody, dráty, kov a válcovita systémová jednotka jsou uzavřeny ve více jak 2,5 m široké a 2,5 vysoké krychli ze s skla o tlouštče 1,27 cm. Izolovaná konstrukce poskytuje optimální teplotu pro qubity a tím maximalizuje přesnost a trvanlivost počítače.

Zdroj : techchrunch

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.