Nintendo

Nintendo Switch slaví druhé narozeniny a přináší virtuální realitu

Čtvrtá řada Nintendo Labo přinese virtuální realitu

3. března 2017 vydalo Nintendo dlouho očekávanou konzoli Nintendo Switch. Ta přinesla dosud nevídanou kombinaci domácí a přenosné konzole. Tento rok se má dočkat VR a také mladšího sourozence, který bude lákat především nízkou cenou. Jaké další novinky chystá?

Nintendo Labo ukazuje, že staré dobré vystřihovánky ještě nevymřely. Poskládej si skládačku z kartonu, přidej dva ovladače a získáš … virtuální realitu! Už 12. dubna vstoupí na trh čtvrtá řada Nintendo Labo: VR Kit. Za 40 dolarů získáte základní balení, po dalších 20 dolarech si můžete pořídit i další dvě rozšíření. Celá sada bude určena především mladším hráčům a jejich prvnímu seznámení s virtuální realitou.

Čtvrté Nintendo Labo přenese hráče do virtuální reality

Nejočekávanější hry v roce 2019

Po oblíbených hrách, jako je Civilizace VI, Cities: Skylines nebo Skyrim, si letos Nintendo nachystalo pro hráče další tituly. Letos vyjde pokračování The Legends of Zelda: Link’s Awakening, Final Fantasy VII (březen 2019) a konečně také dlouho oznámený Yoshi’s Crafted World (březen 2019).

Konzole se dočká menšího brášky

I když se Nintendo odmítlo vyjádřit, šušká se, že vylepšená konzole Switch by měla vyjít ještě letos. Údajně bude menší, levnější, a tím dostupnější pro hraní venku a pro širší hráčskou základnu.

Podle šeptandy bude mít kvalitnější display. Místo LCD panelu se dočká OLED displaye. Levnější cenovka se ale musí být vykoupena kompromisy. Podle serveru NintendoEverithing Switch přijde o odmínatelné Joy-Cony a dokovací stanici.

Cena aktuálního modelu se pohybuje kolem 7500 Kč. Nový model údajně čeká cenovka pod 5000 Kč.

Switch má na kontě přes 30 milionů prodaných kousků

A jak se konzoli za dva roky od vydání dařilo? Podle finanční zprávy společnosti Nintendo má k poslednímu dni loňského roku Switch více než 32 milionů prodaných konzolí a 163 milionů prodaných her. Na každého hráče tak připadá 5 her.

Analytici ve zprávě Global Game Console Forecast 2012–2023 dokonce předpokládají, že za rok 2019 Switch překoná v počtu prodaných kusů oblíbenou konzoli Playstation 4. Ačkoli by to mělo být o „pouhých“ 0,2 milionu prodaných konzolí za rok, byl by to zásadní milník pro Nintendo. Znamenalo by to nejvyšší prodej konzolí Nintendo po devíti letech, od legendární Wii.

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.