Nintendo

Nintendo Switch slaví druhé narozeniny a přináší virtuální realitu

Čtvrtá řada Nintendo Labo přinese virtuální realitu

3. března 2017 vydalo Nintendo dlouho očekávanou konzoli Nintendo Switch. Ta přinesla dosud nevídanou kombinaci domácí a přenosné konzole. Tento rok se má dočkat VR a také mladšího sourozence, který bude lákat především nízkou cenou. Jaké další novinky chystá?

Nintendo Labo ukazuje, že staré dobré vystřihovánky ještě nevymřely. Poskládej si skládačku z kartonu, přidej dva ovladače a získáš … virtuální realitu! Už 12. dubna vstoupí na trh čtvrtá řada Nintendo Labo: VR Kit. Za 40 dolarů získáte základní balení, po dalších 20 dolarech si můžete pořídit i další dvě rozšíření. Celá sada bude určena především mladším hráčům a jejich prvnímu seznámení s virtuální realitou.

Čtvrté Nintendo Labo přenese hráče do virtuální reality

Nejočekávanější hry v roce 2019

Po oblíbených hrách, jako je Civilizace VI, Cities: Skylines nebo Skyrim, si letos Nintendo nachystalo pro hráče další tituly. Letos vyjde pokračování The Legends of Zelda: Link’s Awakening, Final Fantasy VII (březen 2019) a konečně také dlouho oznámený Yoshi’s Crafted World (březen 2019).

Konzole se dočká menšího brášky

I když se Nintendo odmítlo vyjádřit, šušká se, že vylepšená konzole Switch by měla vyjít ještě letos. Údajně bude menší, levnější, a tím dostupnější pro hraní venku a pro širší hráčskou základnu.

Podle šeptandy bude mít kvalitnější display. Místo LCD panelu se dočká OLED displaye. Levnější cenovka se ale musí být vykoupena kompromisy. Podle serveru NintendoEverithing Switch přijde o odmínatelné Joy-Cony a dokovací stanici.

Cena aktuálního modelu se pohybuje kolem 7500 Kč. Nový model údajně čeká cenovka pod 5000 Kč.

Switch má na kontě přes 30 milionů prodaných kousků

A jak se konzoli za dva roky od vydání dařilo? Podle finanční zprávy společnosti Nintendo má k poslednímu dni loňského roku Switch více než 32 milionů prodaných konzolí a 163 milionů prodaných her. Na každého hráče tak připadá 5 her.

Analytici ve zprávě Global Game Console Forecast 2012–2023 dokonce předpokládají, že za rok 2019 Switch překoná v počtu prodaných kusů oblíbenou konzoli Playstation 4. Ačkoli by to mělo být o „pouhých“ 0,2 milionu prodaných konzolí za rok, byl by to zásadní milník pro Nintendo. Znamenalo by to nejvyšší prodej konzolí Nintendo po devíti letech, od legendární Wii.

Hodnocení čtenářů2 Hlasů10
10
BODŮ
Pomoz zkvalitnit obsah webu
Ohodnoť článek a dej tak nejevo jestli se ti libí obsah, který tvoříme a zároveň ho pomáhej zkvalitnit.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed Instagram Feed

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.