Zdroj : NTU, Singapore.

Nové kvantové zařízení dokáže vygenerovat všechny možné budoucnosti

Tým vědců tvrdí, že postavili kvantový počítač, který generuje superpozici všech možných budoucností, s nimiž by se mohl počítač setkat.

Výzkum, publikovaný v publikaci Tuesday in Nature Communications, popisuje, jak by tento kvantový systém mohl pomoci futuristické umělé inteligenci se učit mnohem rychleji než dnes – a mohlo by to znamenat, že kvantové počítače se konečně stávají praktickými nástroji.

Kvantový počítač postavený vědci z Griffithové a Nanyangové technologické univerzity může podle výzkumu držet dvě superpozice 16 různých možností budoucnosti. Počítač využívá méně paměti než by využíval klasický počítač, překonává tak klasické systémy při jistých úkolech.

Velmi to připomíná situaci s klasickými počítači v 60. letech. Stejně jako jen málokdo si dokázal představit mnoho použití klasických počítačů v šedesátých letech minulého století, tak i teď jsme ve velké neznáme s tím, co vše mohou dokázat kvantové počítače.

Geoff Pryde vědec z Griffith University

Umělá inteligence se nyní učí analyzováním příkladu po příkladu a hledáním vzorů. Vědci, kteří stojí za tímto výzkumem, tvrdí, že jejich kvantové superpozice by mohly proces podstatně zlepšit.

Zdroj : phys

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.