Nově vivinuté "zombie buňky" se chovají jako živé, navzdory tomu, že jsou mrtvé
Zdroj : Instagram, Autor : Andrea Marcias

Nově vivinuté “zombie buňky” se chovají jako živé, navzdory tomu, že jsou mrtvé

Vědci z Alabamské univerzity přišli na bizarní technikou objevování nových přírodních látek, které by jednoho dne mohli být komponenty moderních léčiv.

Vyvinuli lidské, „zombie-podobné“ buňky, které již nejsou technicky naživu – ale jejich membrány, se nadále vážou na různé potenciálně užitečné sloučeniny ve vzorcích.

Jejich výzkum byl minulý měsíc publikován v časopise Nanoscale. Aby vědci vytvořili své zombie buňky, vyjmuli vnitřky buněk pomocí rozpouštědel. Pak obalili obal buňky pomocí magnetických nanočástic oxidu železa.

To buňkám zanechává velmi užitečnou schopnost: jejich stěny jsou stále schopny interakce s aktivními sloučeninami – a loví zajímavé sloučeniny ze stovek nalezených v jediném přírodním vzorku. Tým doufá, že technika by mohla urychlit proces selekce přes tisíce sloučenin v přírodním produktu od týdnů, ne-li měsíců až po několik dní.

Máme receptor v jeho přirozeném prostředí, který se chová tak, jak se normálně chová v buňce.

řekl Lukasz Ciesla, odborný asistent biologických věd na UA

Zdroj : Phys

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.