Zdroj : REACTION ENGINES

Nový raketový pohon tě dostane z Londýna do Sydney za 4 hodiny

Tvůrci nového hypersonického raketového motoru říkají, že by to mohlo razantně zrychlit lety z Londýna do Sydney za pouhé čtyři hodiny a cestovat tak pětkrát rychleji než zvuk. Pro srovnání, let konvenčnímu letadlu na trase Londýn-Sydney trvá 20 hodin.

Podle BBC, britská společnost Reaction Engines tvrdí, že se připravuje na testování futuristického letounu v Coloradu -vzrušující vize o budoucnosti v dopravě (pokud motor dostojí očekávaní), by mohla změnit celý pojem leteckého cestování.

Reakční motory, které mají oficiální podporu od společností Rolls-Royce a Boeing, nesou název Sabre. Motor inhaluje vzduch v nižších nadmořských výškách, ale pracuje ve větších výškách pracuje spíše jako raketa.

Let by se tak skládal ze dvou fází, kdy při první fázi by se klasicky inhaloval vzduch a letoun doletěl až do stratosféry, tam by pak letoun využil druhou fázi motoru, kde by fungoval na bázi rakety.

Společnost také říká, že motor Sabre by mohl tlačit hranice kosmického letu, a to vysláním letounů přímo na oběžnou dráhu, uvedl BBC, který také oznámil, že Evropská kosmická agentura nedávno podepsala návrh projektu pro motor Sabre.

Pozitivní závěr našeho předběžného přezkumu návrhu představuje významný milník ve vývoji společnosti Sabre. Potvrzuje to, že zkušební verze této nové revoluční třídy motorů je připravena k implementaci.

Mark Ford – šéf televizního vysílání společnosti ESA

Zdroj : BBC

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.