Zdroj : artstation.com/ Autor : Tom Newbury

Rusko tvrdí, že jejich super-vojáci dokáží rozbít počítače pomocí telapatie

Podle posledních zpráv v oficiálním časopise od ministerstva obrany, jsou ruští “super vojáci” schopni používat různé „parapsychologické“ techniky k zneškodnění nepřátelských počítačů, k čtení myšlenek zahraničních vojáků nebo v neposlední řadě čtení dokumentu, které jsou uzavřené v přísně střežených trezorech. Tyto schopnosti podle článku získali, po studii telepatie delfínů, se kterými teď také mohou komunikovat.

Zpráva je téměř jistě nesmysl. Vyvolává však otázky o ambicích – a možná i o mentálních rovnováze ruské armády. Můžeme tedy jen tápat jestli armády v tajinosti rozvíjí takovéto schopnosti u lidí nebo jde jen o fámu.

Zpráva odkazuje na předpokládané super schopnosti jako „metakontakt“ a „parapsychologii“ – tento termín je často používán k popisu mentálních schopností, které se do značné míry neřídí vědeckými metodami. Rusko objevilo tyto techniky, podle článku, studiem telepatie u delfínů.

„S myšlenkovým úsilím můžete například sestřelit počítačové programy, vypálit krystaly v generátorech, odposlouchávat konverzaci nebo přerušit televizní a rozhlasové programy a komunikace,“ uvádí článek v souladu s překladem Business Insider.

Business Insider se také podařilo kontaktovat předsedu komise pro pseudovědu v Ruské akademii věd, Jevgenije Alexandrova, který tento výrok považuje za holý nesmysl.

“Všechny debaty o převodu myšlenek na dálku nemají vědecký základ,” řekl a dodal, že “není jediný takový zaznamenaný případ, je to prostě nemožné.”

Jevgenij Alexandrov

Zdroj : Business Insider

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.