Zdroj : pixbay

Vědci se domnívají, že někdo z dnešní doby se dožije 1000 let

Aubrey de Gray, vědec, který studuje regenerativní medicínu, si myslí, že nová biotechnologie umožní lidem, kteří jsou dnes naživu, dosáhnout zralého stáří 1 000 let. De Grey je jen jeden z mnoha vědců v Silicon Valley, kteří jsou odhodláni prodloužit lidský život jak je to technologické jenom možné, oblast výzkumu zaznamenává stále více rostoucí, ale za to kontroverzní míru pozornosti.

Příklad uvádí časopis The Week, že korejský lékař jménem Joon Yun nabídl výzkumným pracovníkům 500 000 USD, za to pokud dokáží prodloužit život zvířete o 50% tím, že udrží zdravé srdce.

Yun argumentuje tím, že vzhledem k tomu, že míra úmrtnosti u 20letých je asi jedna z tisíce, základní matematika tak napovídá, že někdo 20ti letý, kdo dokáže udržet svoje tělo naprosté zdravé, bude s dnešním pokrokem v medicíně žít přibližně 1000 let.

De Grey a Yun jsou jedni z mála – The Week podrobně popisuje několik dalších vědců, kteří jsou posedlí prodloužení života, například zakladatel společnosti Bulletproof Coffee, Dave Asprey, si každý den vezme 100 doplňků stravy a plánuje pravidelně vstřikovat kmenové buňky do kloubů a orgánů v naději, že tím zajistí “věčné” mládí.

Vědecká komunita mimo Silicon Valley však těmto vědci není dostatečně přesvědčená, že by se k nějakým zajímavým výsledkům dopracovali. The Week cituje odborníky v oboru, kteří se domnívají, že tvrzení de Greyho jsou naprosto nepravděpodobná.

Pokud pomineme Greyovy předpovědi, tak neexistuje žádný skutečný náznak toho, že dnešní lidé se budou muset obávat o problém vzniku takové polarity společnosti – nejstarší lidé, kteří žili měl věk kolem 122 let.

Zdroj : The Week

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.