Zdroj : Instagram.com, Autor : Kristina Makeeva

7 Japonských květinových festivalů, které musíš za život navštívit

Japonsko nabízí vizuálně krásný zážitek během svých květinových festivalů

Dokonce i ti co se o Japonsko zajímají a znají festival hanami (znám jako rozkvět třešňových stromů) nebudou znát mnoho dalších ale krásných květinových festivalu, které vytváří prchlivý ale krásný okamžik, který si zapamatujete na celý život. V dnešním článku vám je všechny představíme a vy už si bookujte letenky, protože tohle vám nesmí uniknout.

Festival Hanami

Hanami doslovně znamená pozorování květin a tom celý festival je, pozorovat, rozjímat a odnést si nezapomenutelné zážitky. Možná se budete divit ale tradice tohoto festivalu pochází od sousední Číny, Japonci převzali hodně zvyků a dnes na ně již nedají dopustit. Vhodným příkladem je tak festival Hanami, který je v Japonsku velkou událostí jak pro místní, tak pro turisty. Nejoblíbenější místa pro pozorování sakur jsou: Ueno Park, sakury podél řeky Sumida, velký park v centru Šindžuku Jojogi, zenová zahrada Šindžuku Goen, Čidorigafuči, kde se pod rozkvetlými sakurami můžete projet na lodičkách a Meguro Park, kde se sakury tyčí nad vodním kanálem.

Květinový festival Cosmos

Odehrává se v úžasném prostředí praku Showa Kinen a pro změnu nám přináší ohromující podzimní pohled na Japonsko. Festival začíná v polovině října a probíhá až do poloviny listopadu. Během festivalu tak budete svědky náporu živých barev, které zalijí kopcovitý terén parku. Kromě krásných květin v rozlehlém parku naleznete les, cyklistické stezky, ptačích útočišť, fontán a dokonce močálu. Stejně tak jako festival květin, tak i ostatní lákadla parku přitahují turisty z celého světa.

Fuji Shibazakura festival

Tento jedinečný japonský festival probíhá během období dubna-května, což je rozkvět japonských třešňových stromů. Během této doby je země zaplavena jemnými květními plátky sakury. Ačkoli je v Japonsku mnoho míst, kde zažít toto nádherné období, Tokijský Fuji Shibazakura festival však rozhodně stojí za vaší návštěvu. Přibližně 800 000 květů rozkvete pod majestátní horou Fuji a celá scenérie se pak stává naprosto dech beroucí záležitostí.

Red Spider Lily festival

Elegantní pavoučí květina má řadu jmen v závislosti z jakého kouta světa jste, nicméně nejznepokojivější jméno je “květina smrti”. V Japonsku se jí tak přezdívá kvůli oblibě pěstovat ji na hřbitovech. Největší rozvět této květiny zažijete během oslavy v parku Kinchakuda, v Hidaku, Saitama, ne příliš daleko od Tokia. Vrchol rozkvětu je v polovině září, kdy koberce s výraznou červenou vyzdobí pole Kinchakudy v Hidetakě. Ačkoli je květina původem z Číny, tak si v Japonsku získala významnou roli a je považována za symbol nebe.

Wisteria Festival v Kawachi Fuji zahradách

V Japonsku existuje řada ikonických míst pro sledování rozkvětu této nádherné květiny , avšak pokud si vyberete jen jednu, stojí za to zvážit návštěvu festivalu Wisteria v Kawachi Fuji zahradách. Nachází se ve městě Kitakyushu, v prefektuře Fukuoka, nejlepší čas pro návštěvu zahrad je konec dubna až polovina května, kdy jsou květy již plně rozkvetlé. Větve těchto ohromujících stromů se rozkládají pod širokou paletou barev, včetně bledě červené, bílé, tmavě fialové, fialové, modré a růžové. Zahrada je v soukromém vlastnictví, takže k návštěvě musíte včas zakoupit lístek, abyste mohli do zahrady vstoupit.

Levandulový festival na farmě Tomita

Hokkaido je domovem některých z nejkrásnějších levandulových polí v celém Japonsku a potenciálně ve světě! Nachází se na farmě Tomita, v pokorné oblasti Nakafurano, levandulový festival je jedna z letní událost, kterou si nemůžete nechat ujít. V ideálním případě je nejlepší čas na návštěvu v červenci. Pokud máte dobrodružnějšího ducha, můžete farmu využít jako výchozí body a navštívit i okolní místa kde vás učaruje pohled na pestrobarevná pole květin.

Hitachi Seaside park

Chcete-li si vychutnat krásu japonských květinových festivalů, ale také nechcete riskovat, že prošvihnete nějaké krátkodobé sezónní období? Pak je pro vás pravou volbou Hitachi Seaside park. S květinami, které kvetou po celý rok, je tu vždy něco k vidění. Park se nachází v prefektuře Ibaraki a v období duben – květen v parku rozkvete více než 4,5 milionů modrých květin, které vytváří nádherné modré panorama, zatímco během podzimního období známé jako “koyo” se park mění z bohatého zeleného na ohnivé zlato a oranžová.

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.