Zdroj: www.greenbookfilm.com, Autor: Universal Pictures

Oscarový film Zelená kniha stojí za to vidět

Oscary oceněný film Zelená kniha je stále ještě v kinech a rozhodně byste si jej neměli nechat ujít. Získal Oscara za nejlepší film, původní scénář a nominaci za nejlepšího herce ve vedlejší roli proměnil Mahershala Ali. Viggo Mortensen byl také nominován, za nejlepšího herce v hlavní roli, a i když sošku nakonec nezískal, v takové konkurenci je to pořád velký úspěch.

Zdroj: www.greenbookfilm.com, Autor: Universal Pictures

Děj filmu se odehrává v roce 1962 a je inspirován skutečným příběhem. Tony Lip (Viggo Mortensen), drsný vyhazovač z Bronxu, je nucen hledat si novou práci, když klub, ve kterém pracuje, zavře kvůli rekonstrukci. V ten samý moment, slavný černošský pianista, Dr. Don Shirley (Mahershala Ali), hledá řidiče a bodyguarda, který by jej doprovázel na jeho koncertním turné z New Yorku až do jižních států USA. Právě proto se jejich životy zkříží. Tony sice není příliš nadšený z práce pro někoho takového, ale nabídka je natolik lákavá, že ji odmítnout nemůže.

Celou cestu jim dělá společníka tak zvaná „Zelená kniha“ jako černošský průvodce pro bezpečné cestování v době americké rasové segregace.

Zdroj: www.greenbookfilm.com, Autor: Universal Pictures

Každý s jinou povahou, postojem k životu i názory. Na jedné straně horkokrevný a důvtipný Tony, na druhé straně vzdělaný a kultivovaný Shirley. Nejdříve to vypadá, že dva takové protipóly spolu těžko můžou vyjít. V průběhu společného výletu ovšem musí čelit různým situacím, díky kterým zjistí, jaký k sobě navzájem chovají respekt. Jejich nové přátelství oběma změní život.

Zdroj: www.greenbookfilm.com, Autor: Universal Pictures

Zdroje: greenbook, IMDb

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.