Zdroj : Instagram.com, Autor : Kristina Makeeva

Turecká Kappadokie ti nabídne úchvatný zážitek z ptačí perspektivy

Nejkouzelnější událost Kappadokie, kdy do vzduchu vzlétnou stovky horkovzdušných balónů

Turecká Kappadokie je oblastí hojně vyhledávanou turisty, a to zejména okolí města Göreme. Tato oblast je totiž známá rozmanitou krásou skalnatých útvarů formovaných erozemi s vytesanými obydlími a kostely. Skalní město je pěším turistům lehce přístupné, přesto je ale hlavním lákadlem prohlédnout si tuto nádheru, zapsanou na seznamu UNESCO, z ptačí perspektivy – z koše horkovzdušného balónu.

Zdroj : Instagram.com, Autor : Kristina Makeeva

Vyplatí se vybírat

Protože jsou lety horkovzdušným balónem v této oblasti turisty velmi žádané, nemusíte se rozhodně bát, že by bylo těžké se letu zúčastnit. V Göreme je mnoho míst, kde si můžete let objednat a vybrat si přesně takový, který vám bude nejvíce vyhovovat. Jednotlivé lety se liší délkou, počtem osob a samozřejmě také cenou. Můžete si objednat lety dlouhé v rozmezí od 45 minut po 1,5 hodiny. Množství pasažérů na jeden let hodně závisí na společnosti, kterou si vyberete, takže se určitě vyplatí nekoupit první lístek, ale podívat se, co nabízí konkurence. Počet cestujících u různých společností se může pohybovat od 12 až po 28 lidí na jeden let. Od toho se samozřejmě také odvíjí cena, která se průměrně pohybuje od 175 € – 190 € za standardní let, zatímco třeba Exclusive let pro 4 lidi se snídaní vás může vyjít až na 2 400 €.

Nejlepší doba pro splnění snu

Ačkoli lety jsou hodně závislé na počasí a povětrnostních podmínkách, létá se celoročně. Lety mohou být kvůli špatnému počasí zrušeny, společnosti vám však vždy buď vrátí peníze, nebo nabídnou nový termín. Chcete-li se vyhnout nadměrnému horku, či naopak velké zimě, nejlepším obdobím pro lety balónem v této oblasti jsou jarní a podzimní měsíce.

Zdroj : Instagram.com, Autor : Kristina Makeeva

Co můžete očekávat

Budete si muset přivstat. Pokud nejste zrovna ranní ptáče, asi vás nepotěší, že balóny vzlétají mezi 5:00 až 5:30. Výhled ale rozhodně stojí za trochu toho nepohodlí. Jednotlivé společnosti vyzvedávají své pasažéry u hotelu, takže není třeba zajišťovat dopravu k místu vzletu. Připravte se, že nahoře je o dost chladněji, takže i v letní sezóně je dobré vzít si lehkou bundu. Počítejte také s tím, že celou dobu budete stát, měli byste tedy zvolit nějakou pohodlnou obuv.

Zdroj : Instagram.com, Autor : Kristina Makeeva

Odměnou za jakékoli nepohodlí vám bude úžasná krajina a obzor plný pestrobarevných balónů. Každé ráno totiž vzlétá do vzduchu okolo 100 horkovzdušných balónů do výšky od 1 tisíce až do 2,5 tisíce metrů a tvoří tak úžasnou a nezapomenutelnou scenérii. Přesto se nemusíte bát, protože piloti mají mnohem intenzivnější trénink než kdekoli jinde ve světě. Samotné koše jsou rozdělené do několika sekcí (v závislosti na tom, jaký let si koupíte) a piloti rádi vypráví během letu zábavné historky ze své praxe. Ať už letíte standardním letem, či si připlatíte, samozřejmostí po každém přistání je sklenička šampaňského jako završení úspěšného letu.

Zdroje : Turecko/ janmilkin/ wanderlustchloe/ travelandleisure/ voyagerballons

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.