Blíží se festival otevřených objektů Open House. Tak přijď a poznej Prahu ještě více.

Máš zálibu v architektuře? Nebo tě třeba jen baví poznávat nová místa? V každém případě by ti neměl ujít 5. ročník Open House v Praze. Konat se bude o víkendu 18. – 19. 5. 2019 a opět otevře spoustu zajímavých, běžně nepřístupných míst, stejně jako všechny předešlé ročníky. Tak přijď a poznej město ještě více.

Cílem tohoto festivalu je přiblížit architekturu široké veřejnosti a zpřístupnit prostory, které v jiných dnech není možné navštívit. Téměř vše je navíc zdarma.

Vybrat si můžeš mezi 80 místy a budovami. Znovu se otevřou i některé prostory, které bylo možné navštívit v minulých letech a tak je můžeš vidět nyní, pokud se ti to v minulosti nepodařilo. Součástí této akce budou nově také tematické sekce. Konkrétně „Šetrné budovy“ a „Budovy v majetku hlavního města Prahy“.

Navštívit můžeš moderní kancelářské budovy, interiéry, ale také technické či historické památky. Objevují se mezi nimi například Akademie výtvarných umění, Amazon Court, DOCK IN TWO, Rezidence primátora hlavního města Prahy, Velký strahovský stadion, Vodárenská věž na Letné, Trojský zámek a mnoho dalších.

Otevřeno je většinou od 10:00 do 18:00, ale lepší je si pořádně prostudovat program, aby ti neuniklo něco, co tě opravdu zajímá. Prohlídky probíhají buď ve skupinách, nebo samostatně, vždy záleží na lokalitě. Překvapit by tě ale nemělo, že se můžou objevit fronty, protože se jedná o velmi oblíbenou událost.

Součástí akce je také doprovodný program, který zahrnuje například projížďky na parníku s komentovaným výkladem, komentované prohlídky s architekty a designéry daných míst, procházku Starým Městem, cyklovyjížďku nebo přednášku.

Tento festival otevřených objektů je znám v mnoha zemích na světě a je i součástí mezinárodní skupiny Open House, která zahrnuje již 46 měst. Stává se navíc čím dál oblíbenějším.

Tak neseď doma, vydej se do ulic a objev skryté krásy Prahy.

Zdroj: www.openhouse.cz

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.