hdqwalls.com

Kylie Jenner se ve 21 letech stává nejmladší “self-made”miliardářkou

” Je to síla sociálních médií. Měla jsem tak silný dosah, předtím než jsem začala cokoli dělat.”

Minulé léto bylo zaplaveno titulky všech velkých zpravodajců a magazínů o tom, že se Kylie Jenner stává nejmladší osobou, která stojí na okraji toho, stát se miliardářem. Forbes mladičkou Kylie představil ve svém 60. vydání jako zakladatelku Kylie Cosmetics, jejíž společnost v té době měla cenu 900 milionů dolarů. Zařadila se tak v čísle tohoto vydání mezi 60 nejúspěšnějších podnikatelů ženského pohlaví. V prosinci 2018 již byla o opět o krok výše a dělila se o pátou pozici s raperem JAY-Z v žebříčku nejbohatších amerických osobností. K dnešnímu dni dle Forbes Kylie upevnila svoji pozici v miliardovém jmění a stala se tak historicky první “self-made” miliardářkou.

Dle magazínu, společnost Kylie Cosmetics založená v roce 2015, má stále cenu nejméně 900 milionů USD, přičemž v loňském roce tržby vyrostly o 9%, což činilo 360 milionů USD. Kylie je jediným vlastníkem, takže si svůj finanční titul právem zaslouží. S přihlédnutím na tempo růstu jejího podnikání, spolu s růstem odvětví make-upu a také se zohledněním toho, kolik Kylie již vytáhla peněz ze svého podnikáni pro osobní účely, jí Forbes napočítal jmění v hodnotě 1 miliardy amerických dolarů a je tak dokonce o dva roky mladší než například Mark Zuckerberg, když takového jmění dosáhl.

Neočekávala jsem vůbec nic. Nepředvídala jsem budoucnost. Ale pocit uznání je opravdu velmi příjemný. Je to hezké poplácání po zádech.

Kylie Jenner

Vedle samotného provozování společnosti, jsou režijní náklady poměrně nízké. Její tým tvoří pouze 7 zaměstnanců na plný úvazek a dalších 5 na částečný úvazek. Mezitím se matka Kylie, Kris Jenner, stará o veškeré finance a PR výměnou za 10% z celkového výdělku. A jak Kylie sama zmiňuje, její primární strategie byla mířit na svoje fanoušky přes sociální sítě, kde Kylie jenom na Instagramu má více než 128 miliónu sledujících.

View this post on Instagram

SETTING POWDERS by @kyliecosmetics launching March 7th💗

A post shared by Kylie (@kyliejenner) on

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.