Nikola Tesla a 12 zajimavých faktů o něm, která si možna nevěděl
Zdroj : Wikipedia, Autor : Tonnelé and Co.

Nikola Tesla a 12 zajimavých faktů o něm, která si možna nevěděl

Dostával Tesla svoje vize od mimozemských bytostí ?

Nikola Tesla a 12 zajimavých faktů o něm, která si možna nevěděl

Ve věku internetu Nikola Tesla zažil nárůst popularity jako žádný jiný vědec před ním, je něco jako vědecká rockstar. Ať už se jedná o spekulace o výjimečných vynálezech Tesly, elektrická auta nesoucí jho jméno nebo soupeřní Thomasem Edisonem, tak Tesla byl výjimečný člověk a žil výjimečný život. Nikola Tesla také dokázal ovládnout blesk nebo dokonce vyvolat zemětřesní a zaslouží si určitě náš respekt a obdiv. V dnešním článku ti představíme 12 zajímavostí o životě Tesly, které si dost možná nevěděl.

Nikola Tesla se narodil v Rakousku 10. července 1856, ve svých pozdějších 20 se odstěhoval do Spojených státu a většinu svého života pak strávil pravě tam. Tesla byl tajnůstkář a většina jeho vynálezu je nám známa pouze z jeho poznámek a popisů, hodně z nich bylo také ztraceno nebo zabaveno Vládou spojených státu. Stručně řečeno, je tu spousta tajemství okolo Teslova života, což z něj dělá ještě zajímavější osobnost.

Tesla chtěl využít Niagarské vodopády jako zdroj energie pro celý svět

Jak na Americké, tak na Kanadské straně Niagarských vodopádu jsou postaveny sochy Nikola Tesly, mnoho návštěvníku ani netuší proč. Byly postaveny jako uznání velkému vědci za průlom v oblasti elektřiny a za vybudování první vodní elektrárny na světě. Především sochy slouží jako památky velké inspirace, kterou Tesla získal z dech beroucího přírodního zázraku. Když Tesla prvně uviděl vodopády, poznamenal že po ně chce umístit obří okolo a použít ho k zásobování energie celém světu.

Nikola Tesla zemřel v chudobě

Navzdory svém brilantní mysli a inovací, Nikola Tesla nakonec zemřel sám a v chudobě, ostatně jako mnoho nepochopených géniu. Strávil většinu svého života ve finančních potížích, hlavně kvůli jeho humanistickému pohledu na svět. Vynalézal věci aby svět udělal lepším místem a zlepšil kvalitu života a nezajímal se o bohatství, jako jiní. Finanční realita bohužel často omezovala Teslovy experimenty, zejména ve srovnání s jeho současníky, jako je Thomas Edison. Když zemřel, tak se stěží našli peníze na jeho pohřeb.

Některé z Teslových vynalezl jsou stále v utajení vlády USA, včetně smrticího paprsku

O mnoho Teslových vynálezu je známo, že nebyli zavedeny do praxe. Mnoho vynálezů a spisů z vědcovo pozdějšího života, jsou nyní ve vlastnictví USA a jsou stále vysoce utajované a to včetně smrticího paprsku. Tesla zemřel ve spojených státech v období druhé světové války a to vládě dovolilo si nárokovat jeho majetek, vzhledem k tomu, že byl občanem USA. Ohledně tohoto tématu se šíří mnoho kontroverzních názoru, co vše by mohla vláda USA s Teslovými spisy dokázat. Nejčastějším tématem je však smrticí paprsek a to ze zřejmých důvodů.

Tvrdilo se že dokázal vyrobit stroj vyvolávající zemětřesení

Jak již bylo zmíněno, hodně z Teslových vynálezu nespatřilo světlo světa a zůstali tak jen v podobě podrobných spisů. Hodně z nich však zaujme svým názvem, pokud jde o myšlenku jejich sestrojení. Jedním z takových vynálezů je stroj na zemětřesení o kterém tvrdil, že bude používat systém pístů, pružin a centrální tyčí, které budou posílat vibrace skrze objekty a doslova pomocí vibrací rozbít. S dostatečně velkou verzí by mohl vynález způsobit skutečné zemětřesení.

Tesla vytvořil koncept Wi-Fi poháněného smartphonu už v roce 1901

Nikola Tesla možná nemohl předvídat, že se stane vědeckou ikonou internetu, ale možná předpověděl zařízení, s nimiž ho lidé na sociálních sítích vychvalují. Tesla pro obchodního partnera JP Morgana popsal novou metodu okamžité komunikace, která by mohla posílat informace prostřednictvím kódovaných frekvencí a pak je vysílat do přijímače dostatečně malého, aby se vešly do ruky. I když tento teoretický model nikdy ve své době neuvedl do praxe, stejně ho teoretizace v této oblasti přivedla k představám jako radar, rentgenové paprsky a nechvalně známý paprskem smrti.

Nikola Tesla měl eidetickou paměť

O Teslovi se tvrdilo, že měl fotografickou paměť, ale eidetická paměť je pro jeho schopnost sedí mnohem lépe. Říká se, že si dokázal zapamatovat celou knihu i když si ji přečetl je jednou. Jeho schopnost byla terčem závisti pro mnoho jeho vědeckých kolegů i studentů. Díky této výjimečné schopnosti si svoje vynálezy mohl v hlavě plně představit a pak v ve svém mozku tyto “nákresy” uchovávat dokud je nepřevedl na papír.

Mark Twain si kvůli Teslovi nadělal do kalhot

Ani tento vtipný fakt o Teslovi nemůžeme v tomto seznamu vynechat. Když Tesla učinil tvrzení, že vynalezl stroj zemětřesení, technicky známý jako vysokofrekvenční oscilátor, zavolal svého přítele Twaina aby se podíval. Tesla, který věděl, že Twain nedávno zažíval nějaké zažívací problémy, ho nechal stát na platformě kolem oscilátoru a pak ho zapnul. Twain si v ten moment nadělal do svého bílého obleku a utíkal okamžitě do koupelny.

Nikola Tesla se narodil během silné bouřky plné blesků

Teslovo narození bylo také zvláštní shoda náhod. Přiveden na svět byl v noci během obzvláště prudké bouřky. Rodinná legenda říká, že porodní asistentka, která pomáhala při narození, tvrdila, že blesk bude smůlou a pro malého Nikola a znamená jen temné věci, ale matka odpověděla: “Ne. Bude dítětem světla”. Neměla ponětí jakou měla tehdy pravdu. Tesla se narodil během blesku a nakonec si je i podmanil a stal se jeho pánem.

Měl intenzivní averzi vůči perlám

Většina géniu má své výstřednosti a Tesla nebyl výjimkou. Měl intenzivní a nevysvětlitelnou averzi vůči perlám , do té míry, že odmítal mluvit s každou ženou, co je měla na sobě. Jednou jeho sekretářka přišla do práce s novou sadou perel a Tesla ji okamžitě poslal domů. Tesla by posedlý estetikou, ale v tomto případě šlo o něco více než odsuzování vkusu.

Tesla prohlásil, že ke všem vynálezům ho inspirovali vize

Brilantní mysl Nikola Tesly koncipovala nespočet úžasných vynálezů, ale sám tvrdí, že mnoho z jeho inspirace přišlo v podobě nevysvětlitelných vizí, které mu zanechaly plně utvořené myšlenky a návrhy. Tyto obrazy by byly často doprovázeny jasnými světly a záblesky a Tesla mohl použít svou eidetickou paměť k tomu, aby tyto „vize“ pouze přepsal na papír. Toto mohlo být výsledek Teslovy jedinečné duševní schopnosti a jeho vrozený talent pro prostorové pojetí, ale on sám věřil, že zdroj těchto vizí byl nadpřirozený.

Nikola Tesla pevně věřil v mimozemské bytosti

Tesla pevně věřil v mimozemšťany, v dnešní době to není již nic překvapujícího, ale tehdy to bylo něco zvláštního když většina společnosti věřila v boha. Jak již bylo zmíněno výše, tak takové věřil, že jeho vize pocházejí pravě od těchto bytostí. Zatímco pracoval na svých průkopnických inovacích v rádiu, Tesla řekl, že obdržel „signály“, které nemohl vysledovat. Napsal: „Ten pocit ve mně neustále roste, že jsem byl první, kdo slyšel pozdrav o jedné planety k druhé.“

Holub byl světlem Teslovo životě

Tesla se zřekl intimních vztahů a zavázal se k celibátů již ve své brzké kariéře. Ve svém srdci si však zachoval jedno místo a to pro holuby. Choval je v hotelu v New Yorku a měl v oblibě obzvláště jednu bílou holubici. Tesla v souladu s tvrzeními o vizích prohlásil, že pták jednou v noci proletěl oknem, aby mu řekl, že umírá, a pak z očí vystřelil paprsky světla. Tesla tvrdí, že holub zemřel v jeho náručí a v tu chvíli věděl, že jeho životní práce je kompletní.

Další článek, který by tě mohl zaujmout : 10 tajemných starověkých vynálezů, které věda stále nedokáže vysvětlit

Zdroj : Ranker

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.