10 denních návyků úspěšných lidí, které ti pomohou dosáhnout tvého cíle

Překonej sám sebe a dosáhni úspěchu

Ať už chceš založit svůj vlastní startup, máš běžnou práci od 9 do 17 nebo máš jakýkoli jiný cíl, tak ti pomůže těchto 10 bodů, které dodržují úspěšní lidé a pomohou i tobě dosáhnout tvého vysněného cíle. Úspěch totiž nepřichází z ničeho nic, a mnoho pro tebe již úspěšných osobností začínalo i v mnohem horších situacích než jsi právě teď ty. Soustřeď se na svůj cíl a proměň svoje návyky v úspěch. Pokud si vytvoříš tyto návyky, tak ti přinesou zdravý a vyvážený životní styl, ke kterému by jsi se měl dopracovat jako k první metě.

Pokud máš před sebou cíl, může to pro tebe mnohdy působit odstrašujícím dojmem a někdy to vzdáš ještě předtím než jsi vůbec začal. Cesta k úspěchu je trnitá, a nikdo po tobě nechce abys ji zvládl celou najednou, proto je rozumné si cestu rozdělit na více menších částí, v tomto případě návyků. Cvičení, dokončení těžkých projektů a kvalitně strávený čas s rodinou a blízkými jsou jen příklady dílčích úkolů, které ti pomohou generovat každodenní úspěch a produktivitu.

Dalších 10 stěžejních bodů zahrnuje :

1.Vytvoř si ranní rutinu

Začni tím nejjednodušším a začni s budováním svojí ranní rutiny, která ti pomůže mít zorganizovaný den už od začátku a nastartovat jej, tak co nejlépe. Je důležité dodržovat tuto rutinu každý den a to včetně víkendů. Ačkoli je důležité si o víkendů nebo jiné volné dny dopřát trochu volna a odpočinků, není moudré se odklánět nebo zapomínat na tvojí rutinu. Pokud jednou vypadneš, tak tvoje morálka pomalu ale jistě otupuje. Nezapomínej na svůj cíl.

Namísto dlouhého ponocování a následně spánku až do oběda, si raději přivstaň a dej si krátkou rozcvičku. Následně si dej studenou sprchu, je to ta nejlepší kombinace, kterou ráno můžeš udělat aby tvoje tělo bylo nabyté, čerstvé a připravené přijmout jakýkoli úkol.

2. Plánuj strategicky

Každý slavný, úspěšný člověk, kterého můžeš znát se dostal tam kde je dnes, tím, že plánuje každý svůj další krok a zásadní každodenní zvyk. Bez podstatných, strategických a promyšlených plánu můžeš již předem počítat se selháním. Jak jednou řekl prezident Spojených státu amerických :

Selhat při plánování se rovná plánování selhání.

Benjamin Franklin

Při vytváření svých plánů se ujisti, že jsou dokonale sladěny s tvými cíli. Tímto způsobem budeš schopný upřednostnit svoje další kroky, podle toho co musíš splnit, aby si jsi byl o kousek blíže svým snům.

Každý velký podnikatel ti bez váhání řekne, že svůj další den plánuje večer předem. Díky tomu jsou schopni se probudit s jasným cílem v hlavě, co mají přes den zvládnout a dosáhnout tak maximum za následujících 8-12 hodin. Plán jim také umožňuje se lépe připravit na den nebo úkol, který je obtížný a nelze se mu vyhnout.

3. Zaměř se na generování příjmů

Tento zvyk pro tebe bude nejlépe fungovat, pokud je tvůj startup v raných fázích. Každý den se zaměř na aktivity, o kterých víš, že ti přinášejí nebo budou přinášet zisk. Pokud pro to, co děláš není výhledově žádný zisk, potřebuješ se co nejdříve zastavit.

Například pokud jde o marketing na sociálních sítích, máš za úkol každý den přidávat příspěvky na různé platformy sociálních médií. Proč si v takovém případě dopředu nevytvořit plán příspěvků a nastavit automatické přidávání? Tato strategie ti pak umožní uvolnit nějaký čas přes týden a pracovat na něčem, co tě udělá bohatším.

Pokud o sobě víš, že během dne strávíš hromadu času nad aktivitami, které zabírají mnoho času, tak si vytvoř nový zvyk a přeorganizuj si aktivity tak, aby si měl v jasno v tom, čemu se věnovat aby si byl bohatší.

4. Měj k sobě inspirativní řeč, představ si, že už jsi dosáhl cíle

Každé ráno si dej krátkou motivační řeč sám k sobě. Řekni si, že už jsi úspěšný, rozumný, atraktivní, inovační, inteligentní, pokorný, inspirativní, vedoucí, milující, vlivný, sebevědomí, produktivní a kreativní.

Tímto krokem si sám poskytneš pozitivní podporu, kterou potřebuješ abys zůstal správně naladěný pro svůj cíl. Přidá ti to také další důvěru v sama sebe, že cokoli co ti přijde do cesty překonáš, zvláště když se ohlídneš a zjistíš kolik jsi už pro svůj cíl udělal.

5. Najdi svojí zónu génia

Úspěšní lidé si jsou moc dobře vědomi svých zručností a schopností, které mohou přinést ke stolu. Jsou si na druhou stranu také vědomi takových úkolů, které je vyvedou z jejich zóny génia a na které, jednoduše sami nestačí.

Identifikací této zóny budeš schopen zvládnout strategie budování týmu, outsourcingu a delegování. Koneckonců, ne každý může dělat všechno sám po celou dobu. Obklop se lidmi, kteří ti jsou podobní a zvládnou udělat i to, na co ty sám nejsi dost talentovaný. Dobře je zaplať a výnosy z tvé investice se ti vrátí v násobcích.

Všichni důvtipní majitelé firem dokážou najít další lidi, kteří dokončí úkol, který je mimo jejich geniální zónu, a také aktivity, které nevytvářejí příjmy přímo pro společnost.

Tento návyk tě udrží v souladu s tvými dovednostmi, schopnostmi a jedinečným talentem. Budeš mít také dost času na to, aby si tyto svoje dary aktivoval pro účely dosažení úkolů / cílů, které bys měl udělat v ten samý den.

6. Nauč se vytrvalosti a konzistenci

Jenom vytrvalým a konzistentním dodržováním návyků se budeš moci posunout vpřed a rozvíjet jak sebe, tak jakýkoli projekt na kterém zrovna pracuješ. Vytrvalost je právě ten klíčový element, který tě postaví tváří v tvář velkým ztrátám, protivenství a možná i strachu ale udrží tě na správné cestě místo toho, aby ses upínal na problémy nebo to úplně vzdal.

7. Nejdříve se věnuj nejtěžším projektům

Chceš-li zvýšit svou produktivitu, měl/a by ses naučit pracovat na nejtěžších projektech nejprve ráno. Podle výzkumu Laury Vanderkamové nejúspěšnější lidé věnují své ráno nejdůležitějšímu projektům.

Pokud chceš být co nejvíce produktivní a úspěšný, musíš si ze všeho nejdříve kultivovat zvyk začít pracovat na tom nejtěžším hned ráno. Vytvoř si seznam úkolů a přiřaď jim patřičné priority, dopřej si pořádný spánek, zacvič si, udělej svůj ranní rituál, vychutnej si snídaní a odstartuj svůj den tím nejtěžším, co máš na seznamu.

8. Pracovní večery

Stejně jako Barack Obama přemýšlej o tom, co uděláš následující den. Po tom, co všichni odešli do postele, Obama i nadále zůstával pracovat na tom, co bylo potřeba udělat.

Když máš přes večer/noc čas sám pro sebe, využij ho a soustřeď se na to aby si dodělal to, co bylo potřeba udělat během dne nebo předcházejících dní a připrav se na další den. Můžeš si tak uvolnit nějaký čas, který by si zaplnil tím, že bys práci odložil na ráno. Využij volný čas ke cvičení a snídani se svými blízkými.

9. Buď kreativní, když jsi unavený

Lidské tělo má svůj limit a přirozené bio-hodiny, které určují nejlepší čas pro práci, cvičení, spánek a jídlo. Přestože možná nebudeš moci dělat každou věc vždy, měl bys poslouchat tyto hodiny.

Když se cítíš líně a unaveně, zapoj svůj mozek do něčeho trochu kreativního a zábavného. Například, pokud máš rád plavání, vyhraď si hodinu z práce a využij ji ke cvičení, než se vrátíš opět ke svým povinnostem. Když se vrátíš zpět budeš nabitý novou energií pustit se dokonce do složitějšího úkolů.

10. Buď flexibilní

Ze všech výše uvedených bodů je tento jeden z nejdůležitějších – umění flexibility. Tim Ferriss například si dělá každý den jiný, protože je to jeho jedinečný způsob, jak zůstat produktivní a úspěšný. Samozřejmě i když budeš mít každý den jiný, je důležité mít vše stále zorganizované, v opačném případě se ti to rychle vymkne z rukou.

Flexibilita je skvělá, protože ti udržuje energii a nadšení z jiných nudných úkolů. Když víš, že se na úkol musíš soustředit hodinu nebo dvě, tak do toho můžeš vložit mnohem více energie – což samozřejmě vede k větší šanci na úspěch.

Závěr

Samozřejmě je toho nespočítaně, co se můžeš naučit o skutečně úspěšných lidí. Osvojením těchto deseti klíčových bodů však můžeš zařadit k nejdůležitějším možnostem, které můžeš udělat jako první krok k úspěchu, finanční stabilitě a vyváženému životnímu stylu. Přijmy výše uvedené rady a vychutnej si pozitivních změn, které ti přijdou do života.

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.