Zdroj : Unsplash, Autor :Toa Heftiba

11 tajemství neodolatelných lidí

Někteří lidé, a to i když nemají dost peněz, krásy, kontaktů, nebo čehokoliv jiného, vyzařují určitý druh energie, sebevědomí, mají charisma a jsou vlastně neodolatelní. I ti největší skeptici jsou v jejich přítomnosti okouzleni jejich omračující osobností.

Tito lidé jsou centrem každé party. Jsou to ti, ke kterým se obracíš pro pomoc, radu nebo jen prostě chceš být v jejich společnosti.

Nikdy se jich nemůžeš úplně nabažit. Díky nim se sám sebe ptáš: „Co oni mají a já ne? Co je dělá tak neodolatelnými?“

A v čem to tedy je? Tito lidé jsou si opravdu vnitřně vědomi své vlastní hodnoty. Neustále nelační po pochvale a ocenění, protože jsou natolik sebevědomí, že si je dokážou dodat sami.

Jsou ale určité návyky, které dělají každý den a ty se můžeš naučit. Protože být neodolatelným nezáleží jen na štěstí, je potřeba tomu jít také trochu naproti.

Tak se připrav a přivítej své nové, lepší já.

1) Jednají s ostatními uctivě

Ať už jednají se svým nejdůležitějším a největším klientem nebo servírkou, která jim dělá kávu, neodolatelní lidé jsou slušní a zdvořilí. Samozřejmě chápou, že i bez ohledu na to, jak mile se chovají k tomu druhému, může se stát, že ten druhý nemá úplně dobrý den a nemusí se chovat nejpříjemněji. To ovšem nezmění jejich přístup. Neodolatelní lidé jednají s každým s úctou v každém případě, protože věří, že nejsou lepší než ostatní.

2) Řídí se „platinovým pravidlem“

Zlaté pravidlo zní: „Chovej se k ostatním tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě.“, toto pravidlo má ovšem jednu zásadní chybu. Předpokládá, že ostatní chtějí, aby ses k nim tak choval. Vůbec nebere v potaz to, že každý má rád něco jiného, a tak i každý má rád jiný přístup. Jeden je rád středem pozornosti, zatímco druhý to nesnáší.

Naproti tomu:

Platinové pravidlo zní: „Chovej se k ostatním tak, jak oni chtějí, aby ses k nim choval.“ a napravuje ten nedostatek. Neodolatelní lidé jsou totiž skvělí v tom, že umí v ostatních číst a přizpůsobit chování a styl vyjadřování tak, aby se s nimi cítili dobře.

3) Vyhýbají se „small talk“

Zdroj : Unsplash, Autor : Helena Lopes

Není jistější cesta proti navázání emocionálního spojení s druhým, než že se budeš držet zdvořilostních frází. Když mluvíš s lidmi pouze v rámci zdvořilostní komunikace, jejich mozek se staví na autopilota a to je vlastně prevence proti opravdovému sblížení. Neodolatelní lidé navazují spojení s ostatními a nacházejí hloubku i v krátké, každodenní komunikaci. Jejich opravdový zájem o lidi, jim dělá jednodušší pokládat správné otázky a vnímat, co jim druhý o sobě důležitého říká.

4) Soustředí se na lidi více, než na cokoliv jiného

Neodolatelní lidé mají přirozený zájem o lidi ve svém okolí. V důsledku toho netráví příliš času přemýšlením o sobě. Nejsou posedlí tím, jak moc jsou oblíbení, protože jsou příliš zaměstnaní zájmem o lidi, se kterými se právě nacházejí. To je to, co je dělá tak jednoduše neodolatelnými.

I ty si to můžeš osvojit, jen zkus na chvíli odložit telefon a soustřeď se na lidi, se kterými jsi. Soustřeď se na to, co říkají, ne na to, co odpovíš, nebo jak tě ovlivňuje to, co říkají. Když někdo říká něco o sobě, navazuj otázkami s otevřenou odpovědí, ať se můžou rozpovídat do větších detailů.

5) Nesnaží se příliš moc

Neodolatelní lidé nikdy nestrhávají pozornost na sebe historkami o tom, jak chytří a úspěšní jsou. Není to proto, že by se bránili nutkání chlubit se. Ta myšlenka je ani nenapadne, protože ví, jak neoblíbení jsou ti, kteří se snaží příliš moc, aby je ostatní měli rádi.

6) Poznají rozdíl mezi faktem a názorem

Neodolatelní lidé se zvládnou vypořádat s kontroverzními tématy i citlivými záležitostmi mile a s taktem. Není to proto, že by nechtěli říct svůj názor, ale dávají jasně najevo, kdy se jedná o názor a kdy o fakta. I když se baví o globálním oteplování, politice, očkování, nebo GMO jídle, neodolatelní lidé poznají, že i jiní stejně inteligentní lidé, jako oni sami, mohou věci vidět jinak.

7) Jsou přirození

Neodolatelní lidé jsou takoví, jací jsou. Nikdo nemusí usilovně přemýšlet nad tím, aby uhodl, co si myslí nebo co dalšího udělají. Jsou jasní a čitelní a jsou takoví proto, že vědí, že nikdo nemá rád lež a přetvářku.

Lidé jsou přitahováni k přirozeným jedincům, protože ví, že jim můžou věřit. Je totiž jednoduché si nepustit k tělu někoho, o kom nevíš, kdo je a jak se cítí.

8) Jsou čestní

Lidé, kteří jsou čestní, jsou také neodolatelní, protože mluví jasně a jednoduše. Když se řekne „být čestný“, zní to jednoduše, ale zároveň je celkem těžké si ihned osvojit být takový každý den. Neodolatelní lidé se ovšem neustále snaží. Nemluví špatně o ostatních a udělají vždy správnou věc, i když to někdy není příjemné.

9) Usmívají se

Lidé přirozeně (a nevědomě) zrcadlí řeč těla toho, s kým právě mluví. Jestli chceš, aby tě ostatní vnímali jako neodolatelného člověka, usmívej se během konverzace a oni ti úsměv nevědomě vrátí i s dobrým pocitem.

zdroj: Unsplash

10) Snaží se vypadat co nejlépe (ale nesnaží se až příliš)

Je velký rozdíl mezi tím vypadat reprezentativně a být marnivý. Neodolatelní lidé rozumí tomu, že vynaložit úsilí pro to, aby vypadali dobře, je srovnatelné s úklidem vlastního domu, než přijde nějaká návštěva. Je to vlastně znak toho, že si ostatních váží. Ale jakmile vypadají reprezentativně, přestanou o tom přemýšlet.

11) Milují život

Neodolatelní lidé jsou pozitivní a vášniví. Nikdy se nenudí, protože vidí život jako úžasné dobrodružství, prožívají jej s radostí a toho chtějí být ostatní součástí.

Není to tak, že by neodolatelní lidé neměli problémy, mají i ty opravdu velké, ale vědí, že problémy jsou dočasné překážky, ne nevyhnutelný osud. Když věci nejdou tak, jak by si představovali a všechno vypadá špatně, připomínají si, že špatný den je vždy pouze jeden a vědí, že další týden nebo další měsíc už zase bude lépe.

zdroj: www.forbes.com

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.