5 způsobů, jak vylepšit váš domov v duchu feng šui

Feng šui vám pomůže vytvořit prostředí, ve kterém se budete cítit jako doma. Souvislost mezi tím, čím se doma obklopujete, a tím, jak se vám daří v osobním životě, je nepopiratelná. Tím, že se doma budete cítit bezpečně a příjemně, můžete rozkvést i vy osobně a přitáhnout si do života více pozitivních okamžiků.

Jedním ze způsobů, jak si vytvořit pohodlnější a spojenější domov, je žít udržitelněji. Všechno, co přispívá k bydlení šetrnému vůči životnímu prostředí – ať už se to týká recyklace nebo vytváření vlastních, přírodních čisticích prostředků – přináší do vašeho každodenního života harmonii. 

Zde je několik eko vylepšení v souladu s filozofií feng šui, které můžete doma snadno udělat:

1. Používejte „přírodu“ jako dekoraci

Přírodní materiály, které najdete venku, můžou přilákat do vašeho života pozitivní energii. Ať už se jedná o krystaly, borové šišky nebo čerstvé květiny – budete z toho mít radost každý den. 

Tip: Umisťujte se na nečekaná místa, jako do chodby nebo do koupelny, kde je budete mít na očích a kam byste jinak pořídili dekorativní doplňky, které nutně nepotřebujete. 

2. Kupujte jen to, co potřebujete a co máte rádi

Dnešní konzumní doba vás neustále nutí nakupovat, reklamy na vás útočí za každým rohem a tak snadno nabydete dojmu, že se bez té či oné věci neobejdete. A hromadění věcí přináší nepořádek nejen do vašeho domova, ale i do vašeho života. Naučte se proto vždy dobře promyslet, zda danou věc využijete a vyhýbejte se impulzivním nákupům. Budete tak nejenom vytvářet méně odpadu, ale také ušetříte peníze a obklopíte se věcmi, které vám skutečně přinášejí radost.

3. Investujte do kvality

Pokud jste schopni ušetřit, abyste investovali do kvalitnějšího zboží, zjistíte, že vám nejen déle vydrží, ale že ve výsledku omezíte odpad a ušetříte peníze. Také si častěji užívejte věci, kterým jste dali nálepku „pro zvláštní příležitost“. Tím, že je budete používat častěji, jen potvrdíte, že každý den je speciální a vy si rozhodně zasloužíte to nejlepší. 

4. Renovujte nábytek nebo si kupte „vintage“

Namísto toho, abyste kupovali nový nábytek, zkuste tomu starému vdechnout nový život. Obruste a natřete dřevo, ušijte (nebo nechte ušít) nové potahy. Nebo nábytku dejte „patinu“ stáří. Používejte tmely z včelího vosku a přírodních olejů. Pro starší kousky vhodné k renovaci zajděte do starožitnictví. 

5. Pusťte si domů více světla

Roztažené žaluzie či závěsy hned po ránu vnesou do vašeho domova světlo už od prvního ranního slunečního paprsku až do posledního večerního. Ačkoli existuje celé spektrum žárovek napodobujících slunečního světlo, to skutečné nic nenahradí.

Jednoduše dělejte vše pro to, abyste se ve vašem domově cítili příjemně. Vždycky je co vylepšovat. 

Zdroj: mindbodygreen

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.