Antikoncepce pro muže prošla bezpečnostními testy
Zdroj : Unsplash, Autor : Trey Gibson

Antikoncepce pro muže prošla bezpečnostními testy

Sen lékařské vědy : antikoncepční pilulka pro muže. Pátraní po antikoncepční pilulce je u konce, chemické složení pilulky prošly bezpečnostními testy. 

Doktorka Christina Wangová z neziskové organizace LABioMed uvedla, že studie 40 mužů ukázala bezpečnost tohoto medikamentu, přičemž vědci tvrdí, že ze studie nevyplynuly žádné závažné nežádoucí účinky nebo významné klinické obavy – i když někteří pacienti uváděli vedlejší účinky, jako bolesti hlavy, nebo nižší libido. Tyto vedlejší účinky je však nepřesvědčily, aby přestaly užívat pilulku.

Dr. Wang však varoval, že jsme stále asi deset let od široce dostupných mužských antikoncepčních tablet – bude třeba provést mnohem více studií, aby se zjistila účinnost léku u mužů a sexuálně aktivních párů. Dr. Wang také řekl, že lék nemusí mít vliv na produkci spermií po dobu tří měsíců od zahájení příjmu pilulek. Účinnost pilulky nastává až po třech měsících po užití, což může působit jako velké zklamáni, ve srovnání s bezprostřední účinností ženské antikoncepce.

Kromě toho, odborník na plodnost Paul Turek podotknul – i když je spoustu lidí nadšených z pokroku v tomto směru, varoval, že není známo, jaký účinek má pilulka v konečném důsledku na produkci spermií. Medikament snižuje hormony, které řídí produkci spermií, ale nelze s určitostí říci, zda snižuje produkci spermií na definitivní 0.

Během deseti následujících let, je však velká šance, že muži převezmou část zodpovědnosti ohledně neplánovaného rodičovství pomocí antikoncepce, stejně jako ženy.

Zdroj : Manofmany

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.