Jarní detoxikace (nejen) organismu

Za dva týdny a kousek, přesně 20. března, nastane jarní rovnodennost, a tedy astronomické jaro. S jarem má po dlouhém, únavném, ale hlavně temném zimním období mnoho z nás spojeno „něco nového“, nové začátky. Čas na změnu.

A ta změna může nastat leckde. Máme více energie pouštět se do nových výzev, nových projektů. Mnozí z nás začnou sportovat, tedy sportovat jinde než v indooru. Lidé mají chuť začít jíst víc zeleniny a ovoce, přestáváme mít chuť na junk food. Leckdo přemýšlí o změně práce. Nebo si chceme zútulnit bydlení. Ale všechno najednou samozřejmě nejde. Tady najdete návod, jak pomalu, ale natrvalo ve svém životě přivítat jaro. 

Zdroj: unsplash.com
  • Nemějte na sebe přehnané nároky

Po prolenošené zimě máte možná výčitky, a tak se chcete do všeho pustit po hlavě, hned. Zadržte. To, že máte najednou spoustu energie, je super, ale dejte si pozor na to, abyste si ji rozložili rovnoměrně. Pokud máte energie málo a přepadá vás tzv. „jarní únava“, tedy pomalé probouzení se od „nicnedělání“ k „aktivitě“, přidejte si do stravy víc ovoce, čímž získáte víc přírodních sacharidů: jezte ho jen tak, přidejte si ho do ranní kaše nebo si z něj připravte smoothie. Výsledek zaručen! Hlavně se ale nestresujte, pokud vám to nejde tak rychle, jak jste si představovali, postupujte po malých krůčcích.

  • „Očistěte“ nejen tělo, ale i ducha
Zdroj : unsplash.com
  • Drobné změny pomůžou k lepšímu naladění

Zařadili jste do stravy víc ovoce a zeleniny, chodíte cvičit, pravidelně odpočíváte? Skvěle. Zkuste ale udělat změny i v prostředí, ve kterém trávíte nejvíc času. Doneste si na pracovní stůl vaši oblíbenou fotku v rámečku, dejte si na parapet kytku v květináči nebo si doma začněte pěstovat bylinky a vytřiďte šatník. Taky je ten pravý čas začít dělat radost nejen sobě, ale ostatním. Třeba při jarním úklidu narazíte na věci, které vám leží v bytě už několik let a za celou tu dobu jste je nepotřebovali ani si na ně nevzpomněli. Co takhle je darovat někomu, komu by udělaly radost? Zkuste je nabídnout třeba v některé z mnoha facebookových „swap“ skupin. Třeba na oplátku vyměníte něco, co se bude hodit vám. A když ne, zůstane vám alespoň dobrý pocit a v bytě místo na věci, které skutečně potřebujete. 

Ať už se rozhodnete pro všechno najednou nebo budete postupovat pomaleji, věřte, že vám změny prospějí. Hlavní je, abyste se cítili dobře. 

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.