Benefity pití vody s citrónem

Změňte svojí ranní rutinu k lepšímu s pitím citronové vody

Který nápoj je neuvěřitelně levný, rozzáří vám pokožku, detoxikuje vaše tělo, pomůže při trávení a je navíc plný vitamínu C? Ne, není to žádný zázračný elixír co se vám pokusí prodat na Pražském Florenci. Je to obyčejná voda s citronem a dnes vám představíme seznam přínosů, které byste měli zvážit abyste zařadili.

Ačkoli se už po staletí vědělo o zdravotních benefitech citronové vody, tak až v současné době tento trend zažívá jakýsi opětovný boom v okruhu zdraví, fitness a stravovacích diet jako veganství, paleo nebo keto. Podíváme se podrobněji na to, zda je citronová voda opravdu takový zázrak nebo se kolem ní jenom mlží.

Takže jaké jsou ve skutečnosti výhody pití citronové vody a proč bychom ji měli zařadit do ranní rutiny. Opověď je jednoduchá, bylo provedena řada studií , které dokazují potvrzují blahodárný vliv tohoto lektvaru na naše tělo od hubnutí, zlepšování imunity, zvýšení energie a mnoha dalších.

6 Benefitů Pro Vaše Tělo

 1. Pomoc při trávení a detoxikaci
 2. Rozzáří Vaší Pokožku 
 3. Podporuje Hubnutí
 4. Zvyšuje Energii a Náladu
 5. Zlepší Vaší Imunitu
 6. Zabraňuje Tvorbě Ledvinových Kamenů

1. Pomoc při Trávení a Detoxikaci

Vzhledem k tomu, že atomová struktura citronové šťávy je podobná trávicím šťávám, které se nacházejí v žaludku, tak způsobuje, že játra začnou produkovat žluč a přirozeně tak pomáhá posouvat potraviny ve vašem těle a trávícím traktu plynule. Ve studiích na zvířatech se ukázalo, že kyselina citronová nacházející se v citrónové vodě chrání jaterní funkci a zabraňuje oxidačnímu poškození, což pomáhá zachovat přirozené schopnosti jater detoxikovat. (1)

Pití vody s citronem vás při pravidelnosti udržuje hydratované, odstraňuje pocity nafouklosti, zmírňuje zácpu a jak jsme již zmínili tak přirozeně detoxikovat. Voda s citronem působí také jako mírné

diuretikum, což znamená, že můžete během dne navštívit svoje království častěji než obvykle. Nebojte se, nebudete nutně potřebovat pleny, naopak to působí jako sekundární benefit a pomůže tak vašemu močovému ústrojí odstranit všechny nežádoucí prvky. (2)

2. Rozzáří Vaší Pokožku

Antioxidanty nalezeny ve vitamínu C, působí ve studené citronové vodě dvojnásobně a poskytují celou řadu příznivých účinku pro vaší pleť. Bojují proti poškození volnými radikály, udržují pokožku hladkou a pomáhají zpomalit proces stárnutí. (3) Při získaní dostatečného množství vitamínu C z citronové vody tělo začne produkovat kolagen, což je nezbytné pro vyhlazení jemných vrásek v obličeji. V jedné nedávné studii, publikované v časopise American Journal of Clinical Nutrition, pravidelná konzumace vitamínu C vedla k mladší kůži a méně vrásek. (3)

3. Podporuje Hubnutí

Zůstat dobře hydratovaný je naprostý základ při každé dietě, při které chcete shodit na váze. Studie dokazují, že pití vody během jídla zvyšuje váš pocit sytosti a samozřejmě tak toho méně sníte. (5

Výměnou sodovek, ovocných šťáv nebo energetických nápojů za sklenici citrónové vody může nejen pomoci udržet hydratovaný organismus, ale také může výrazně snížit příjem kalorií a urychlit úbytek hmotnosti. Také dodává příchuť vaší vodě, čímž je mnohem chutnější a je tak snazší splnit vaše potřeby hydratace.

4. Zvyšuje Energii a Náladu

Nejlépe pro sebe a svojí náladu uděláte když vynecháte ranní kávu a nahradíte jí právě vodou s citronkem, jelikož to vám právě zajistí zvýšení hladiny energie a to bez kofeinu…navíc se tak vyhnete únavě, která po kávě přichází. Funguje to následujícím způsobem : naše tělo získává energii z atomů a molekul v potravinách. Když negativně nabité ionty, jako ty, které se nacházejí v citronech, vstupují do trávicího traktu, výsledkem je přirozené zvýšení energetických hladin. (7)

Navíc bylo zjištěno, že aroma z citronů dokáže snižovat hladinu stresu a zlepšovat náladu. Kromě pití teď můžete citrony i šňupat ale nenápadně, přece nechcete vypadat divně. Buďte tak hodní a až dočtete článek, tak se podělte o sklenici vody s citronem se svými polomrtvými kolegy v práci a rodinnými příslušníky. Potřebují to.

5. Zlepší Vaší Imunitu

Vitamin C je základní živina, která hraje ústřední roli v mnoha různých aspektech zdraví, ale je zvláště důležitá, pokud jde o imunitu. Podle jednoho výzkumu ze Švýcarska může dostatek vitamínu C pomoci snížit závažnost a trvání infekcí dýchacích cest, jako je běžné nachlazení. To může také výrazně pomoci ulehčit průběh nemocí , jako je malárie, průjem a nebo pneumonie. (9)

Citrony jsou prostě obalené ve vitamínu C, přidáním ráno do sklenice vaší vody je jedna z nejlepších věcí co pro sebe můžete udělat a využít, tak jednoduchého způsobu získání Céčka. Nečekejte však že zítra ráno vstanete a dáte si vodu s citronem a pak si řeknete, že to vůbec nefunguje, trpělivost přináší růže a jako u všeho to chce pravidelnost.

6. Zabraňuje Tvorbě Ledvinových Kamenů

Ledvinné kameny jsou běžným stavem způsobeným tvorbou malých tvrdých usazenin v ledvinách, což způsobuje příznaky ledvinového kamene, jako je bolest zad a břicha, nevolnost, zvracení a krev v moči. Naštěstí jsou citrony naloženy kyselinou citrónovou, která může zvýšit objem moči a tak bojovat proti ledvinovým kamenům. Takže když vám dá život citrony, tak to neznamená, že je všechno v háji, ale naopak udělejte limonádu.

Jedna studie provedená na Duke University Medical Center léčila pacienty s léčbou limonádou po dobu čtyř let a zjistila, že tvorba ledvinových kamenů klesá z téměř jednoho ledvinového kamene za rok až na pouhých 0,13 za rok. (10) Pít dostatek vody může také přispět k podpoře správné hydrataci vypláchnout ledvinové kameny a poskytnout rychlou úlevu.

Nutriční Složení Citronu

Citrony jsou doslova nabité léčivými látkami a jsou považovány za skvělý zdroj vitamínu C. Ve skutečnosti je jeden šálek citronové šťávy obsahuje 187% denní doporučené dávky vitamínu C a nechává tak pomeranče daleko za sebou. Citronová šťáva je také bohatým zdrojem draslíku, hořčíku a mědi.

Jeden šálek citronové šťávy obsahuje :

 • 61 kalorií
 • 21 gramů uhlohydrátů
 • 0,9 gramů proteinu
 • 1 gram vlákniny
 • 112 miligramů vitaminu C (187 procent DV)
 • 303 miligramů draslíku (9 procent DV)
 • 31,7 mikrogramů folátu (8 procent DV)
 • 0,1 miligramu vitaminu B6 (6 procent DV)
 • 0,1 miligramu thiaminu (5 procent DV)
 • 14,6 miligramů hořčíku (4 procento DV)
 • 0,1 miligramu mědi (4 procenta DV)

Kromě výše uvedených živin obsahuje citronová šťáva také nějakou kyselinu pantothenovou, vitamín E, vápník a zinek.

Alkalické Potraviny a Účinky na Naše Tělo

PH vašeho těla je naprosto nezbytné pro udržení celkového zdraví. Bohužel typická západní strava je naplněna rafinovanými cukry, ultra-zpracovanými potravinami a chemickými přísadami, které mohou přispět k nadprodukci kyseliny v krvi, což způsobí, že kyselé hladiny pH přispívají k prostředí, ve kterém může nemoc prospívat.

Přidání zdravých, zásaditých potravin do vaší stravy může působit proti těmto negativním účinkům a pomáhá vám vyvážit vaše pH a udržet optimální zdraví. Některé výzkumy ukazují, že alkalická strava může být přínosem pro zmírnění chronické bolesti, pro zlepšení zdraví kostí a pro ochranu před nemocemi. (12) Podle jedné studie zveřejněné v britském časopise Radiologie přispívá k podpoře alkalického prostředí v těle. (13)

Přestože citrony jsou považovány za kyselé, ve skutečnosti mají v těle alkalizující účinek. Voda s citronem může poskytnout některé z příznivých alkalických účinků na zdraví, pomáhá vyrovnávat pH vašeho těla a optimalizovat celkové zdraví.

AFFECTIØN je on-line publikace zahrnující nadcházející trendy a zprávy v oblasti módy, umění, hudby a kultury, a to vše na jedné platformě. V on-line světě módy a životního stylu neustále staví silnou značku. Odkazuje na pop-kulturu, kde zachycuje podstatu prolínání doby minulé a současné. Médium pro mladé lidi a jejich zájmy.